Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shperthime"

Dy shpërthime në Turqi, 6 të vdekur dhe qindra të plagosur

    Dy shpërthime në Turqi, 6 të vdekur dhe qindra të plagosur

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe mbi 100 janë plagosur si pasojë e shpërthimit të një mjeti autobombë në qytetin Elazig të Turqisë. Dëshmitarët shprehen se shpërthimi u regjistrua

Lexo me Shume

(VIDEO) Rindërtohet skema e sulmit në aeroportin “Ataturk”

    (VIDEO) Rindërtohet skema e sulmit në aeroportin “Ataturk”

Televizioni rus “Life” ka publikuar skemën e sulmit të dy ditëve më parë në aeroportin “Ataturk” të Stambollit, ku si pasojë humbën jetën 41 persona dhe u plagosën 239 të

Lexo me Shume

Tjetër operacion blic në Bruksel, qëllohet një person që s’kishte lidhje me terrorizmin

    Tjetër operacion blic në Bruksel, qëllohet një person që s’kishte lidhje me terrorizmin

Gjatë një operacioni të policisë në zonën e njohur si Schaerbeek janë dëgjuar të tjera shpërthime. Mësohet se policia ka neutralizuar një person me çantë të dyshimtë që nuk iu

Lexo me Shume