Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "SHPERTHIM"

Shpërthim i fuqishëm në Antalya, rreth 12 të plagosur

    Shpërthim i fuqishëm në Antalya, rreth 12 të plagosur

Shpërthimi i një automjeti ka tronditur ditën e sotme Antalyan, një destinacion turistik mjaft i preferuar. Dëshmitarë okularë në vendngjarje janë shprehur se dritare të shumta u thyen dhe dhjetëra

Lexo me Shume

Shpërthimi në Athinë, dyshime për akt terrorist

    Shpërthimi në Athinë, dyshime për akt terrorist

Një librari në qendër të kryeqytetit grek ka qenë në shënjestër të një sulmi me bombë mbrëmjen e djeshme. Fatmirësisht, shpërthimi nuk ka shkaktuar viktima, por dëme materiale. Ai u

Lexo me Shume

Shpërthim i fuqishëm në Spanjë, mbi 70 të plagosur

    Shpërthim i fuqishëm në Spanjë, mbi 70 të plagosur

Më shumë se 70 persona janë plagosur, katër ndër ta në gjendje kritike për jetën, si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Spanjë. Mësohet se një rrjedhje gazi në

Lexo me Shume

Bomba dhe sulm me thikë në SHBA, dyshohet për akte terroriste

    Bomba dhe sulm me thikë në SHBA, dyshohet për akte terroriste

Mediat amerikane e kanë cilësuar shpërthimin e së shtunës në New York si të ngjashëm me bombat e përdorura gjatë një maratone zhvilluar në 2013-ën në Boston. Si pasojë e

Lexo me Shume

Turqi, sulmohet selia e partisë në pushtet, 19 të plagosur

Turqi, sulmohet selia e partisë në pushtet, 19 të plagosur

Një makinë-bombë ka shpërthyer në qytetin lindor Van në Turqi, duke shkaktuar 19 të plagosur. Mediat vendase bëjnë të ditur se në shënjestër të sulmit ka qenë selia e partisë

Lexo me Shume

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Zëdhënësi i Policisë së Kabulit, Basir Mujahid, ka bërë me dije se 12 persona mbetën të vdekur si pasojë e një sulmi të kryer gjatë natës në Universitetin Amerikan në

Lexo me Shume

Tiranë, shpërthim i kontrolluar i objektit 30 metra

Tiranë, shpërthim i kontrolluar i objektit 30 metra

Specialistët e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë kryer ditën e sotme shpërthimin e kontrolluar të objektit me 3 kulla, 30 metra të lartë që ndodhet poshtë Stacionit të

Lexo me Shume

Eksploziv autobusit të funeralit, sekuestrohen kamerat e disa biznesve

    Eksploziv autobusit të funeralit, sekuestrohen kamerat e disa biznesve

Policia e Tiranës ka bërë të ditur se persona të paidentifikuar kanë vendosur një sasi lënde eksplozivi në një automjet. Ngjarja është shënuar rreth orës 04:05 të mëngjesit të sotëm

Lexo me Shume

Bulevardi i Ri i Tiranës, IKMT do të shpërthejë objektin 3 metra të lartë

  Bulevardi i Ri i Tiranës, IKMT do të shpërthejë objektin 3 metra të lartë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka bërë të ditur se do të kryhet shpërthimi i një objekti, me qëllim

Lexo me Shume

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Sulm me granatë në Suedi, vdes 8-vjeçari

Një sulm me granatë ka goditur një banesë në Suedi, duke lënë të vdekur një fëmijë 8-vjeçar. Yuusuf Warsame nga

Lexo me Shume

Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

  Sulmohet Radio Televizioni i Kosovës, Haliti: Akt i shëmtuar

Radio Televizioni i Kosovës është bërë shënjestra e një sulmi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mësohet se

Lexo me Shume

Shpërthim në Turqi, 30 të vdekur dhe 90 të plagosur

  Shpërthim në Turqi, 30 të vdekur dhe 90 të plagosur

Një shpërthim i ndodhur gjatë një dasme në qytetin jugor turk Gaziantep ka vrarë 30 persona dhe ka plagosur 90

Lexo me Shume

Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

  Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

Një sulm në qytetin Diyarbakır të Turqisë ka shkaktuar 3 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Sulmi me autobombë është kryer

Lexo me Shume

Merr flakë apartamenti i mëparshëm i kryeministrit Rama, shërbente si magazinë

  Merr flakë apartamenti i mëparshëm i kryeministrit Rama, shërbente si magazinë

Nga Anduena Llabani Apartamenti ku kryeministri Edi Rama ka jetuar prej shumë kohësh u përfshi nga flakët rreth mesditës së

Lexo me Shume

Shpërthen bombola e gazit në Ksamil, 3 të plagosura

  Shpërthen bombola e gazit në Ksamil, 3 të plagosura

Një shpërthim është regjistruar ditën e sotme në Ksamil. Burime të policisë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në

Lexo me Shume

Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

  Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

Policia e Kosovës ka arritur të shmangë në kohë shpërthimin e eksplozivit të vendosur në banesën e kreut të Komisionit

Lexo me Shume

Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

  Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

Një bombë e fuqishme që ka shpërthyer në Quetta, qytetin jugperëndimor të Pakistanit, ka shkaktuar 53 viktima dhe dhjetëra të

Lexo me Shume

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

  ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

Një shpërthim ka tronditur sot kryeqytetin afgan, Kabul. Si pasojë e një shpërthimi në mes të një marshi protestues kanë

Lexo me Shume

36 të vdekur dhe 147 të plagosur nga sulmi në “Ataturk”. Ja video ku kamikazi shpërthen veten pas plagosjes

  36 të vdekur dhe 147 të plagosur nga sulmi në “Ataturk”. Ja video ku kamikazi shpërthen veten pas plagosjes

Detaje të reja janë bërë publike nga sulmi i shënuar dje në aeroportin “Ataturk” të Turqisë. Deri më tani flitet për

Lexo me Shume

Shpërthime dhe të shtëna me armë zjarri në aeroportin “Ataturk” në Turqi, 28 viktima dhe 60 të plagosur

  Shpërthime dhe të shtëna me armë zjarri në aeroportin “Ataturk” në Turqi, 28 viktima dhe 60 të plagosur

Dy shpërthime dhe disa të shtëna me armë zjarri kanë tronditur ditën e sotme aeroportin e Ataturkut në Stamboll. Nga

Lexo me Shume

Shpërthimi i eksplozivit tek Tirana e Re, zbardhet objektivi i autorëve

  Shpërthimi i eksplozivit tek Tirana e Re, zbardhet objektivi i autorëve

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me shpërthimin me eksploziv rreth orës 01:30 në një banesë në rrugën “Margarita Tutuani”

Lexo me Shume