Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shperdorim detyre"

PD akuzon Ramën për pastrim parash: Po përgatisim kallëzim penal

    PD akuzon Ramën për pastrim parash: Po përgatisim kallëzim penal

Pas hetimit të FBI-së për 80,000 dollarët e paguar nga Bilal Shehu për fushatën e Obamës, PD ka ngritur akuza kundrejt kryeministrit Rama. Mësohet se opozita është duke përgatitur një

Lexo me Shume

I kërkoi favore seksuale klientes së divorcuar, pezullohet nga detyra gjyqtari Shyqyri Çobo

    I kërkoi favore seksuale klientes së divorcuar, pezullohet nga detyra gjyqtari Shyqyri Çobo

Gjyqtari i Gjykatës së Beratit, Shyqyri Çobo, është pezulluar nga detyra me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda. Ai dyshohet për konsumimin e veprës penale të “Korrupsionit pasiv të

Lexo me Shume

Shpallet i pafajshëm kreu i INUK, Zyhni Dajti

    Shpallet i pafajshëm kreu i INUK, Zyhni Dajti

Gjykata e Tiranës ka vendosur të shpallë të pafajshëm ish-kreun e Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, Zyhni Dajti. Ai ishte i akuzuar për shembjen e një vile me leje në Golem,

Lexo me Shume

Kryebashkiaku i Peshkopisë kërkon favore seksuale për një vend pune, Qeveria: Nesër e shkarkojmë

    Kryebashkiaku i Peshkopisë kërkon favore seksuale për një vend pune, Qeveria: Nesër e shkarkojmë

Një tjetër rast i përsëritur i “shpërdorimit të detyrës” është regjistruar kësaj rradhe në Peshkopi. Denoncimi është bërë nga një e re 20-vjeçare në emisionin “Të Paekspozuarit”, e cila akuzon

Lexo me Shume

Shpërdorim detyre, nis procedimi penal për ish-kreun e komunës Velçan

    Shpërdorim detyre, nis procedimi penal për ish-kreun e komunës Velçan

Ish-kryetari i komunës Velçan po procedohet penalisht nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. 45-vjeçari I. M me banim në po këtë fshat, dyshohet se gjatë kohës së ushtrimit të kësaj

Lexo me Shume

PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

    PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Osman Stafa, ka depozituar së fundmi një kallëzim penal në prokurori për Bashkinë e Durrësit dhe kryetarin e saj, Vangjush Dako. Konkretisht, kallëzimi është

Lexo me Shume