Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shoqeria Civile"

Shoqëria civile njofton: Nesër në protestë përpara bashkisë

Shoqëria civile njofton: Nesër në protestë përpara bashkisë

Aktivistët e shoqërisë civile kanë vendosur të përkrahin stafin e “Publicus”, i cili akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për implikim me qëllim ndalimin e zhvillimit të emisionit. Në lajmërimin

Lexo me Shume

Shoqëria Civile në protestë kundër importit të mbetjeve, përplasje me policinë

    Shoqëria Civile në protestë kundër importit të mbetjeve, përplasje me policinë

Teksa pritet që në seancën e sotme plenare të votohet projektligji për importin e mbetjeve, përfaqësues dhe mbështetës së shoqërisë civile janë mbledhur përpara parlamentit. Mësohet se ata kanë tentuar

Lexo me Shume

Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

    Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

Pasditen e sotme, shoqëria civile në Kosovë, është mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës për të protestuar ndaj aferës “Pronto 2”. Kjo protestë mbështetet edhe nga Lëvizja Vetëvendosje, –

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Shoqëria Civile proteston para Kuvendit

    Reforma në drejtësi, Shoqëria Civile proteston para Kuvendit

Pak përpara nisjes së seancës plenare, Shoqëria Civile është mbledhur përpara ambienteve të Kuvendit, për të kërkuar që të votohet reforma në drejtësi. Me pankarta në duar, qytetarët, përfaqësues të

Lexo me Shume

Ndalimi i Shoqërisë Civile në dëgjesë, Rama: Donin të hynin të paftuar

    Ndalimi i Shoqërisë Civile në dëgjesë, Rama: Donin të hynin të paftuar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të analistëve dhe opozitës lidhur me ndalimin e hyrjes së Shoqërisë Civile në dëgjesën e organizuar për stadiumin “Elbasan Arena”. Përmes një statusi

Lexo me Shume

Shoqëria Civile s’lejohet në dëgjesën publike për stadiumin, Basha: Akt i rëndë, një teatër-bunker me regji të kryeministrit bandit

    Shoqëria Civile s’lejohet në dëgjesën publike për stadiumin, Basha: Akt i rëndë, një teatër-bunker me regji të kryeministrit bandit

Shoqëria Civile është ndaluar të marrë pjesë në dëgjesën për stadiumin e ri “Arena Kombëtare”, ku kryeministri Edi Rama ka mbrojtur projektin e publikuar në media. Ylli Rakipi, së bashku

Lexo me Shume

Nishani i bashkohet shoqërisë civile, inspekton punimet te liqeni

    Nishani i bashkohet shoqërisë civile, inspekton punimet te liqeni

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka vendosur t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së shoqërisë civile për të vizituar në orën 12:00 të ditës së sotme vendin ku po zbatohet

Lexo me Shume