Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shkarkim"

Akuzoi për korrupsion mjeken Anila Dokle, Mentor Kikia: U njoftova për shkarkimin, por s’kam marrë njoftim zyrtar

    Akuzoi për korrupsion mjeken Anila Dokle, Mentor Kikia: U njoftova për shkarkimin, por s’kam marrë njoftim zyrtar

Mentor Kikia, i cili ka mbajtur postin e kryeredaktorit të lajmeve në “Top Channel” prej vitit 2002, thuhet se është shkarkuar nga detyra. Mësohet se njoftimi është bërë përmes një

Lexo me Shume

Trazira në Brazil, Rousseff: Nuk na kanë mposhtur. Temer: Koha për të bashkuar vendin

Trazira në Brazil, Rousseff: Nuk na kanë mposhtur. Temer: Koha për të bashkuar vendin

Trembëdhjetë vjet pas sundimit të Partisë së Punëtorëve të Dilma Rousseff, kjo e fundit është larguar menjëherë nga zyra pas shkarkimit. Me lot në sy, ajo deklaroi nga selia zyrtare

Lexo me Shume

Shkarkohet drejtori i AKU-t, Isuf Shehu

    Shkarkohet drejtori i AKU-t, Isuf Shehu

Këshilli i Ministrave ka vendosur të shkarkojë nga detyra drejtorin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Isuf Shehu. Shkarkimi nga ky post vjen shtatë muaj pas emërimit të tij. Mësohet se

Lexo me Shume

Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

    Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shkarkuar tre inspektorë që akuzohen për lirimin nga burgu i Shënkollit të kosovarit Shuaip Zukaj. Manjani theksoi se nuk do të kursejë shkarkimin e

Lexo me Shume

3-vjeçari u dhunua nga kujdestarja, shkarkohet drejtoresha e jetimores në Durrës

    3-vjeçari u dhunua nga kujdestarja, shkarkohet drejtoresha e jetimores në Durrës

Drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijës në Durrës, ku ndodhi akti i rëndë i dhunës ndaj jetimit 3-vjeçar nga kujdestarja e turnit, është shkarkuar nga detyra. Vetë Ministri i Mirëqenies Sociale,

Lexo me Shume