Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Shkak"

Velipojë, policia: Humbja e kontrollit, shkak i aksidentit

    Velipojë, policia: Humbja e kontrollit, shkak i aksidentit

Policia ka bërë me dije informacionin zyrtar lidhur me shkaqet e aksidentit të shënuar ditën e sotme në Velipojë. Nga hetimet e deritanishme, mësohet se shkak i aksidentit është humbja

Lexo me Shume

Zjarr në një banesë në Belsh, në rrezik kopshti i fëmijëve

    Zjarr në një banesë në Belsh, në rrezik kopshti i fëmijëve

Një zjarr që ka përfshirë një banesë në Belsh të Elbasanit, ka rrezikuar seriozisht edhe kopshtin e fëmijëve në atë zonë. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm dhe në sajë të

Lexo me Shume

Aksident me dy të plagosur, bllokohet superstrada Balldre-Lezhë

    Aksident me dy të plagosur, bllokohet superstrada Balldre-Lezhë

Një aksident me dy të plagosur është shënuar mesditën e sotme në vendin e quajtur “Kthesa e Balldrenit” në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Mësohet se dy të plagosurit janë dërguar me

Lexo me Shume

Vetëvritet 25-vjeçari, punonjës i “Apple”

    Vetëvritet 25-vjeçari, punonjës i “Apple”

Një punonjës i kompanisë Apple në Kaliforni, ka kryer vetëvrasje. 25 vjeçari është gjendur i pajetë në selinë në Kupertino, Kaliforni, të kompanisë telefonike.  Sipas zyrës së shërbimit mjeko-ligjor, Edward

Lexo me Shume

Studimi i ri: Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

    Studimi i ri: Anoreksia mund të shkaktohet nga një infeksion bakterial

Mundet që anoreksia, e përhapur gjerësisht në botë, të shkaktohet nga baktere që sulmojnë sistemin imunitar e më pas trurin, duke u bërë shkak për ndjenja të tilla si neveria.

Lexo me Shume

Zjarr masiv në pyllin e Rragamit në Tropojë, asnjë ndërhyrje për shuarjen e tij

    Zjarr masiv në pyllin e Rragamit në Tropojë, asnjë ndërhyrje për shuarjen e tij

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën pyjore të Rragamit në Tropojë. Raportohet se zjarri që ka prekur rreth 40 hektarë të kësaj zone, ka nisur një ditë më parë. Megjithatë,

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

    Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

Pak ditë pas rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës ku mbetën të vdekur dy pjesëtarë të ekuipazhit dhe u plagos një i tretë, ekspertët mjeko-ligjor kanë dorëzuar në Prokurori

Lexo me Shume

Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

    Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

Një atentat me armë zjarri është shënuar në fshatin Gallatë të Kurbinit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 15:00 të ditës së sotme, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet.

Lexo me Shume

Dogji 4 makinat për hakmarrje, 23-vjeçarja në Polici: Shkak për ndarjen, nëna e ish-të dashurit

  Dogji 4 makinat për hakmarrje, 23-vjeçarja në Polici: Shkak për ndarjen, nëna e ish-të dashurit

Shtetësja 23-vjeçare Desara Mançellari u ndalua ditën e sotme nën akuzën e shkatërrimit të pronës private me zjarr. Pas grindjes

Lexo me Shume

Zjarr në një apartament në ish-Bllok, dyshohet prej shkëndijës elektrike

  Zjarr në një apartament në ish-Bllok, dyshohet prej shkëndijës elektrike

Flakët e zjarrit kanë përfshirë pak më parë një apartament në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Burime të policisë bëjnë

Lexo me Shume