Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "shfaqje"

“4 Pieces” rikthehet në TKOB për të apasionuarit pas baletit kontemporan

    “4 Pieces” rikthehet në TKOB për të apasionuarit pas baletit kontemporan

Premiera “4 Pieces” e koreografit portugez Daniel Cardoso do të ringjitet në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, pas turit të zhvilluar në Serbi dhe Podgoricë.

Lexo me Shume

Shfaqja “Mallkimi i fukarenjve”, premierë në Teatrin Kombëtar

    Shfaqja “Mallkimi i fukarenjve”, premierë në Teatrin Kombëtar

“Mallkimi i fukarenjve” i Sam Shepard vjen si premierë në Teatrin Kombëtar. Kjo shfaqje do vihet në skenë për kënaqësinë e publikut në datat 16 dhe 17 prill, ora 19:00, me

Lexo me Shume

Reagon regjisorja Doresi: “Jul Deda s’më ofendoi mua, por 10.000 personat që ndoqën shfaqjen”

    Reagon regjisorja Doresi: “Jul Deda s’më ofendoi mua, por 10.000 personat që ndoqën shfaqjen”

Ka bërë mjaft zhurmë një shkrim që aktori Julian Deda ka publikuar ditën e djeshme, në të cilin i bënte kritikë me tone të ashpra shfaqjes “Zbutja e kryeneçes” të

Lexo me Shume