Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "shenjterim"

Shenjtërimi i Nënë Terezës, ja detajet e ceremonisë madhështore

    Shenjtërimi i Nënë Terezës, ja detajet e ceremonisë madhështore

Më 4 shtator, Nënë Tereza do të shenjtërohet në sheshin e Shën Pjetrit. Imzot George Frendo, në Arkidioqeza Metropolitane Tiranë-Durrës, ka zbuluar programin e përgatitur nga Vatikani. Ai tregon fillimisht

Lexo me Shume