Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Serie A"

Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

    Seria A italiane, konkretizohet kalendari. Menjëherë Juventus-Fiorentina!

Sezoni i ri futbollistik 2016-2017 i Serisë A italiane ka marrë formë! Ditën e djeshme është përcaktuar kalendari zyrtar i ndeshjeve që do të luhen duke filluar nga data 20

Lexo me Shume

Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

    Milan planifikon të ardhmen. Gati firma me Vincenzo Montella-n

Ende nuk ka një lajm zyrtar, ama mund të thuhet se trajneri i ri i Milan-it për sezonin e ardhshëm do të jetë Vincenzo Montella. Mëngjesin e sotëm, Adriano Galliani

Lexo me Shume

Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

    Pjanic përgënjeshtron Romën: Më shitën se u duheshin para

Nuk ka më qetësi mes Miralem Pjanic dhe skuadrës së Romës. Mesfushori boshnjak, i cili pritet të zyrtarizojë transferimin e tij te kampionët e Juventusit, nuk ka dashur aspak të

Lexo me Shume

“Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

    “Dua ta ringre Milanin në krye” – gafa e përkthyesit tërbon interistët

Sigurisht që nuk ka qenë kjo mënyra më e mirë e nisjes së ditës për tifozët e Interit, të cilët prisnin me padurim të dëgjonin “live” fjalët e para të

Lexo me Shume

Lazio-Cesare Prandelli: Gati nënshkrimi i marrëveshjes

    Lazio-Cesare Prandelli: Gati nënshkrimi  i marrëveshjes

Paraqitja e dobët e ekipit të Lazio-s në vitin e fundit i ka shtyrë drejtuesit e klubit të marrin masa të menjëhershme për të shmangur një gjë të tillë edhe

Lexo me Shume

Marcello Lippi deklaron: Sërish trajner? Jo më!

    Marcello Lippi deklaron: Sërish trajner? Jo më!

Kampionati i Serisë A që sapo u mbyll dhuroi shumë emocione për tifozët italianë. Faza e parë pa shumë skuadra të ëndërronin, ama në fund, ashtu si 4 vitet e

Lexo me Shume

Serie A – Higuain hyn në histori, 36 gola në një sezon

    Serie A – Higuain hyn në histori, 36 gola në një sezon

Ky sezon në Serie A është cilësuar si një ndër më të mirët në karrierën e sulmuesit Gonzalo Higuain, ama 3 golat e shënuar dje në ndeshjen Napoli-Frosinone të përfunduar

Lexo me Shume

Merkato – Juventus kërkon Shkodran Mustafin

    Merkato – Juventus kërkon Shkodran Mustafin

Pas fitores së kampionatit të 5-të radhazi në Itali, ekipi i Juventusit tashmë mund të mendojë i qetë për ndërtimin e skuadrës së vitit që vjen, në mënyrë që të

Lexo me Shume

Maradona sulmon: Juventus bën 2 gjuajtje në portë, shënon 4 gola

  Maradona sulmon: Juventus bën 2 gjuajtje në portë, shënon 4 gola

Fitorja e titullit të pestë radhazi nga ana e ekipit të Juventusit ka bërë jehonë në mbarë Europën dhe jo

Lexo me Shume

Seria A – nga shtatori nis testimi i moviolës në fushë

  Seria A – nga shtatori nis testimi i moviolës në fushë

Rreth një muaj pasi u dha “ok” për përdorimin e të ashtuquajturës moviolë në fushë, Federata Italiane e Futbollit do

Lexo me Shume

Allegri buzëqesh, e pret një kontratë rekord!

  Allegri buzëqesh, e pret një kontratë rekord!

Me arritjen e 100 ndeshjeve në stolin e Juventusit, trajneri Massimiliano Allegri arrin një tjetër objektiv: rinovimin e kontratës deri

Lexo me Shume