Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sepp Blatter"

Blatter “hedh bombën”: Në Europë trukohen shortet!

    Blatter “hedh bombën”: Në Europë trukohen shortet!

Aktualisht, Joseph Blatter po vuan një skualifikim  prej 6 vitesh për korrupsion, ama nuk mendon të qëndrojë në “hije”, por të kalojë menjëherë në kundërsulm, duke lëshuar akuza drejt sistemit

Lexo me Shume

FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

    FIFA – Komisioni i Etikës shfajëson Platinin

E pabesueshme, por e vërtetë! Pas shumë muajsh procesesh, Komisioni i Etikës i FIFA-s hedh poshtë akuzat më të rënda të bëra drejt ish-kreut të UEFA-s, Michel Platini. Kështu pra,

Lexo me Shume