Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "senati"

Brazil, Senati pro gjykimit të presidentes së pezulluar Rousseff

    Brazil, Senati pro gjykimit të presidentes së pezulluar Rousseff

Senati brazilian ka aprovuar mbajtjen në gjykim të presidentes së pezulluar Dilma Rousseff, e cila akuzohet për shkelje të ligjit të buxhetit dhe shpërdorim detyre. Mësohet se senati votoi 59

Lexo me Shume