Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "semundje"

Dermatoza nodulare, Panariti: Do të asgjësojmë kafshët e prekura

    Dermatoza nodulare, Panariti: Do të asgjësojmë kafshët e prekura

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, deklaroi se sëmundja “Dermatoza nodulare” ka prekur edhe kafshët në vendin tonë, në veri dhe verilindje të vendit, të cilat janë duke u mbajtur nën

Lexo me Shume

Vdes nga antraksi një shtetas në Libohovë, ishte prekur në lëkurë dhe organe

    Vdes nga antraksi një shtetas në Libohovë, ishte prekur në lëkurë dhe organe

Një shtetas në Libohovë ka ndërruar jetë për shkak të prekjes nga sëmundja e antraksit, ose siç njihet ndryshe në gjuhën popullore “plasja”. Mjekët e spitalit rajonal të Gjirokastrës kanë

Lexo me Shume

Lërini fëmijët të hanë pisët. Fiksimi pas higjienës rrezikon shëndetin e tyre

    Lërini fëmijët të hanë pisët. Fiksimi pas higjienës rrezikon shëndetin e tyre

Është e vështirë të jesh prind, për shkak se të duhet të përballesh me një sërë sëmundjesh kronike, astmë, intolerancë ndaj qumështit, çrregullime në sjellje të fëmijës. Ndaj duhet të

Lexo me Shume

Si të dalloni alergjitë nga sëmundjet gripale

    Si të dalloni alergjitë nga sëmundjet gripale

Në stinën e pranverës jemi më të prirur ndaj sëmundjeve apo dhe reagimeve të tipit kollitje, teshtima, saqë ndonjëherë gjejmë gjithnjë ngushëllimin e vetëm duke thënë se kemi alergji, edhe

Lexo me Shume

(Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

    (Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

Në periudhën në të cilën jetojmë, teknologjia ka bërë hapa të mëdhenj përpara, duke i hyrë në ndihmë kështu shumë fushave të rëndësishme të jetës. Një rast i tillë është

Lexo me Shume

Tatuazhet forcojnë sistemin imunitar?

    Tatuazhet forcojnë sistemin imunitar?

Po kërkoni një arsye të fortë për të bërë tatuazhin që keni dashur gjithmonë? E pra, shkenca ju vjen në ndihmë pasi një studim i ri tregon se bërja e

Lexo me Shume