Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "SEKUESTRIM"

Finalizohet operacioni në Krujë, arrestohen 11 shtetas dhe sekuestrohen 1.3 tonë lëndë narkotike

    Finalizohet operacioni në Krujë, arrestohen 11 shtetas dhe sekuestrohen 1.3 tonë lëndë narkotike

Nga Anduena Llabani Një operacion antidrogë ka përfunduar me arrestimin në flagrancë të 11 shtetasve dhe sekuestrimin e 1.3 tonëve lëndë narkotike Cannabis Sattiva, 6 armëve zjarri, automjete dhe disa

Lexo me Shume

Sekuestrohen 224 kg kanabis në Lushnje, pranga kryefamiljarit

    Sekuestrohen 224 kg kanabis në Lushnje, pranga kryefamiljarit

Policia e Lushnjes ka gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 224 kg Cannabis sattiva gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Sami Ibaliu, në fshatin Zhamë të Lushnjes. U

Lexo me Shume

Sekuestrohen 277 kg drogë në Itali, pranga katër shtetasve shqiptarë

    Sekuestrohen 277 kg drogë në Itali, pranga katër shtetasve shqiptarë

Nga Anduena Llabani Tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë është zhvilluar mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Italiane. Janë sekuestruar në San Cataldo, Leçe, 277 kg Cannabis Sativa dhe mjeti lundrues skaf

Lexo me Shume

Me kallashnikov në makinë dhe pa leje drejtimi, arrestohet 17-vjeçari në Memaliaj

    Me kallashnikov në makinë dhe pa leje drejtimi, arrestohet 17-vjeçari në Memaliaj

Nga Anduena Llabani Një i ri në Memaliaj është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi u zbulua teksa qarkullonte me kallash në makinë dhe pa leje drejtimi. Pas informacionit të

Lexo me Shume

Sekuestrohet gomonia me 734 kg marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto

    Sekuestrohet gomonia me 734 kg marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto

Nga Anduena Llabani Një tjetër operacion antitrafik i Policisë së Shtetit me Policinë Italiane është finalizuar me sekuestrimin e 734 kg kanabis. Tre shtetas shqiptarë janë vënë në pranga. Është

Lexo me Shume

(Video, foto) “Telefonata e fundit” vë në pranga 3 shtetas. Sekuestrohen kokainë dhe pistoletë

    (Video, foto) “Telefonata e fundit” vë në pranga 3 shtetas. Sekuestrohen kokainë dhe pistoletë

Nga Anduena Llabani Në datë 04.10.2016, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë si dhe skuadrën “Shqiponjat”,

Lexo me Shume

Sekuestrohet skafi me 533 kg drogë nga Shqipëria, pranga dy italianëve pas 6 orë ndjekje

Sekuestrohet skafi me 533 kg drogë nga Shqipëria, pranga dy italianëve pas 6 orë ndjekje

Nga Anduena Llabani Një tjetër Operacion antitrafik i përbashkët i Policisë së Shtetit dhe Guardia di Finanza është zhvilluar pasditen e djeshme ku është finalizuar në mbrëmje pas 6 orë

Lexo me Shume

Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

    Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

Nga Anduena Llabani Lidhur me ngjarjen e ndodhur në rrugën “Sami Frashëri”, ku shërbimet e policisë “Shqiponjat” i kanë bërë me shenjë për të ndaluar mjetit me targa AA 858

Lexo me Shume

Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

  Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

Nga Anduena Llabani Si rezultat i një operacioni të përbashkët antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe autoriteteve policore italiane është

Lexo me Shume

“Poçeria” sekuestron 77 kg lëndë narkotike kanabis, një në pranga

  “Poçeria” sekuestron 77 kg lëndë narkotike kanabis, një në pranga

Policia e Vlorës ka finalizuar me sukses operacionin “Poçeria” ku ka sekuestruar 77 kilogramë lëndë narkotike “Cannabis sattiva” dhe ka

Lexo me Shume

“Ura e Poçemit” sekuestron 40.000 rrënjë kanabis, në pranga 4 persona

“Ura e Poçemit” sekuestron 40.000 rrënjë kanabis, në pranga 4 persona

Në kuadër të operacionit të koduar “Ura e Poçemit” ësht kryer sekuestrimi i 40.000 rrënjëve bimë narkotike “Cannabis sattiva” dhe

Lexo me Shume

Konflikt me armë në Krujë, pranga 3 personave. Sekuestrohen armë dhe fishekë

  Konflikt me armë në Krujë, pranga 3 personave. Sekuestrohen armë dhe fishekë

Dy vëllezër dhe një person tjetër janë vënë në prangat e policisë pas konfliktit për motive të dobëta që devijoi

Lexo me Shume

Droga në Itali, 5 shqiptarët e arrestuar – “kokat” e trafikimit të marijuanës dhe biznesmenë ndërtimesh

Droga në Itali, 5 shqiptarët e arrestuar – “kokat” e trafikimit të marijuanës dhe biznesmenë ndërtimesh

Nga Anduena Llabani Droga në qytetet italiane tregtohet dhe kontrollohet nga shqiptarë. Pas dy vjet hetimesh dhe survejimi, policia italiane

Lexo me Shume

Aksion policor në lokalet e natës në Durrës, shoqërohen 14 persona

  Aksion policor në lokalet e natës në Durrës, shoqërohen 14 persona

Policia e Durrësit ka kryer kontrolle në gjashtë lokale nate në qytetin e Durrësit, me qëllim rritjen e parametrave të

Lexo me Shume

Autori i incidentit në Himarë, një biznesmen i fuqishëm me mjete lundrimi pa licencë

  Autori i incidentit në Himarë, një biznesmen i fuqishëm me mjete lundrimi pa licencë

Përgjegjësi i incidentit të shënuar një ditë më parë në Himarë, që shkaktoi vdekjen e turistit rus, mësohet se është

Lexo me Shume

Sekuestrohen 325 kg kanabis në Delvinë, pranga shoferit nga Berati

  Sekuestrohen 325 kg kanabis në Delvinë, pranga shoferit nga Berati

Gjatë aksionit të koduar “Ndryshe” janë sekuestruar 325 kilogramë kanabis sativa të fshehura në një furgon. Policia ka vënë në

Lexo me Shume

Shampo dhe detergjentë falsë në “Misto Mame”, 3 të arrestuar

  Shampo dhe detergjentë falsë në “Misto Mame”, 3 të arrestuar

Tre persona janë vënë në prangat e policisë pas zbulimit të aktivitetit të paligjshëm që ushtronin në zonën e “Misto

Lexo me Shume

Krujë, sekuestrohen drogë, armë dhe automjete

  Krujë, sekuestrohen drogë, armë dhe automjete

Policia e Krujës ka vënë në pranga një person nën akuzën e “armëmbajtjes pa leje”. Gjatë kontrollit të ushtruar në

Lexo me Shume

Heroina në portin e Durrësit, arrestohet punonjësi i agjencisë së udhëtimit

  Heroina në portin e Durrësit, arrestohet punonjësi i agjencisë së udhëtimit

Policia e Durrësit ka zbardhur rastin e fundit të sasisë së drogës të sekuestruar në portin e qytetit. Bëhet fjalë

Lexo me Shume

Sekuestrohen 1970 bimë kanabis në Vlorë, largohen kultivuesit

  Sekuestrohen 1970 bimë kanabis në Vlorë, largohen kultivuesit

Policia e Vlorës ka sekuestruar 9 parcela me 1970 bimë kanabis sativa në fshatin Lapardha. Mësohet se ato u gjendën

Lexo me Shume

Bllokohen llogaritë bankare të Luli Makashit, paratë do t’u shpërndahen të mashtruarve

  Bllokohen llogaritë bankare të Luli Makashit, paratë do t’u shpërndahen të mashtruarve

Gjykata e Tiranës ka vendosur të sekuestrojë llogaritë bankare të agjencisë ANDE-LM me administratore Luli Makashin dhe vajzën e saj

Lexo me Shume