Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "seks"

Ç’duhet të dini para se të bëni një treshe…

    Ç’duhet të dini para se të bëni një treshe…

Marrëdhënia seksuale mes tre personave apo, siç thuhet ndryshe, treshja, është një nga synimet e çdo mashkulli dhe kjo nuk ka nevojë për diskutim. Në pamje të parë duket si diçka e pamundur në shoqërinë që ne jetojmë, por ama në të vërtetë është ndryshe. Nëse doni të merrni një

Lexo me Shume

5 arsyet pse ulet dëshira seksuale

    5 arsyet pse ulet dëshira seksuale

Dëshira seksuale e një femre është më e komplikuar seç mendohet rëndom. Ka shumë faktorë emocionalë dhe psikologjikë që ndikojnë në dëshirën seksuale të një femre dhe që mund të çojnë në humbje të interesit për marrëdhënie e për pasojë do të përfundoni duke u kthyer në anën tjetër të

Lexo me Shume

Doni të mbeteni shtatzënë? Ja cilat janë pozicionet seksuale ideale

    Doni të mbeteni shtatzënë? Ja cilat janë pozicionet seksuale ideale

Kur një çift dëshiron të ketë një fëmijë, kërkon të shfrytëzojë çdo mundësi për të arritur te shtatzënia sa më shpejt të jetë e mundur. Ajo që duhet të dihet në radhë të parë, përtej këshillave të rrugës apo të legjendave, është periudha e duhur për të kryer marrëdhënie seksuale

Lexo me Shume

(Video) Sa skena seksi mund të xhirohen në një ditë? Pornostaret rrëfejnë…

    (Video) Sa skena seksi mund të xhirohen në një ditë? Pornostaret rrëfejnë…

Kush më shumë e kush më pak, thuajse të gjithëve u ka rastisur të shohin filma pornografikë. E ndërsa shikuesit marrin kënaqësinë që u nevojitet, nuk mund të themi të njëjtën gjë për aktorët. Të bësh seks me dikë ndoshta komplet të panjohur, ndërkohë që je i rrethuar nga disa

Lexo me Shume

10 këshilla si të arrini orgazmën

    10 këshilla si të arrini orgazmën

Doni ta përmirësoni jetën tuaj seksuale? Epo, filloni nga kënaqësia juaj. Nëse bëheni të vetëdijshëm për atë që doni do të njihni më mirë trupin tuaj. Për këtë, po ju rendisim 10 këshilla për të arritur një orgazëm të paharrueshme: 1) MERRNI FRYMË Mendoni se frymëmarrja është e rëndësishme vetëm

Lexo me Shume

Seksi dhe ngjyra e flokëve: Ja cila është lidhja “e fshehtë” mes tyre

    Seksi dhe ngjyra e flokëve: Ja cila është lidhja “e fshehtë” mes tyre

Kjo gjë do t’ju habisë, por është e vërtetë! Në vitin 2015, “SKYN Condoms” kreu një sondazh rreth seksit duke intervistuar 5117 persona, femra e meshkuj seksualisht aktivë, të moshës 18-34 vjeç, të cilët kishin të gjitha ngjyrat e njohura të flokëve. Ky studim vë në pah faktin se si

Lexo me Shume

Thyhet miti: Ky qëndrim pas seksit nuk ju ndihmon të mbeteni shtatzënë

    Thyhet miti: Ky qëndrim pas seksit nuk ju ndihmon të mbeteni shtatzënë

Mbajtja e këmbëve në ajër pas përfundimit të aktit seksual nuk është një pozicion që ndihmon fertilitetin, sikundër është menduar deri sot. Nga studimet më të fundit, mjekët rrëzojnë këtë mit teksa shprehen se “kjo gjetje” nuk ka asnjë avantazh riprodhues. Gratë që mbajnë këmbët në ajër pas përfundimit të

Lexo me Shume

Ju është çarë prezervativi? Ja ç’masa duhet të merrni…

    Ju është çarë prezervativi? Ja ç’masa duhet të merrni…

A ju është çarë ndonjëherë prezervativi gjatë marrëdhënieve seksuale? Çfarë keni bërë më pas? Nëse ju ndodh kjo gjë edhe para ejakulimit, akti duhet konsideruar i pasigurt. Në fakt, lëngu i prodhuar gjatë parapërgatitjes përmban spermë, prandaj rreziku për shtatzëninë është i madh, ashtu si edhe rreziku i sëmundjeve seksualisht

Lexo me Shume

Seks sadomazokist e jo vetëm! Marlon Brando e James Dean ishin dashnorë

  Seks sadomazokist e jo vetëm! Marlon Brando e James Dean ishin dashnorë

Aktorët James Dean dhe Marlon Brando kanë pasur një marrëdhënie! Jo vetëm kaq. Brando e detyronte Dean të kryente ‘seanca’ të gjata seksi të dhunshëm sadomazokist, gjatë të cilit e digjte atë me cigare dhe e detyronte të shihte gjatë

Lexo me Shume

Studim: Ja cilat janë arsyet se pse ju pëlqen seksi oral

  Studim: Ja cilat janë arsyet se pse ju pëlqen seksi oral

Përse kryeni seks oral? Ju pëlqen vërtet apo thjesht si një “proces” parapërgatitjeje? Epo, sipas një studimi të kryer së fundmi thuhet se ka më shumë arsye shkencore pas seksit oral se ç’kishit menduar më parë. Besojmë se të gjithë

Lexo me Shume

Pse duhet ta arrini më shpesh orgazmën? Ja 7 arsye…

  Pse duhet ta arrini më shpesh orgazmën? Ja 7 arsye…

Nuk mund ta quajmë më sekret faktin që të gjithëve u pëlqejnë orgazmat. Ato janë të mrekullueshme. Si shumë e dinë, ju mund të arrini orgazmën klitoriale, orgazmën e pikës G, atë të gjinjve, orgazmat e shumëfishta  e disa lloje

Lexo me Shume

9 situatat komike të ndodhura gjatë seksit

9 situatat komike të ndodhura gjatë seksit

  Seksi mund të jetë një nga kënaqësitë më të mëdha në jetë, por mund të kthehet në situatën më komike nëse diçka nuk shkon ashtu siç duhet. Reddit, një nga blogjet më të vizituara në SHBA, na ka treguar

Lexo me Shume

Zbulimi i ri: Zika mund të transmetohet nga seksi oral dhe puthjet

  Zbulimi i ri: Zika mund të transmetohet nga seksi oral dhe puthjet

Dy raste të shfaqura më parë të Zika-s i çoi shkencëtarët në përfundimin se ai mund të transmetohet me anë të marrëdhënieve seksuale, nësoj si SST-të (Sëmundje Seksualisht të Transmetueshme). Por rasti më i fundit i shfaqur në Francë ka

Lexo me Shume

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Pozicionet e ndryshme të seksit mund të jenë të preferuara për arsye të ndryshme. Por ka disa pozicione të cilat jo çdo herë i bëjmë. Seksi në këmbë është një nga ato pozicione  që shumë meshkuj druhen për ta provuar,

Lexo me Shume

7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

  7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

Gjithkush prej jush e di që të hani çokollatë dhe të pini verë teksa kryeni marrëdhënëie seksuale, iu bën mirë për shëndetin. Këto tre gjëra mund të sjellin përfitime të shumta për ju, si për shëndetin fizik edhe atë psikologjik.

Lexo me Shume

Doni seks më të mirë? Përgjigjja gjendet te sasia e ushqimit

  Doni seks më të mirë? Përgjigjja gjendet te sasia e ushqimit

Zakonisht ka shumë studime mbi seksin dhe se si të përfitojmë më tepër kënaqësi prej tij. Megjithatë, shumica e këtyre studimeve fokusohen tek ushtrimet dhe pozicionet që ju duhet të ndiqni për një seks të kënaqshëm. Ndryshe nga këto, një

Lexo me Shume

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

Kamasutra është manuali më i vjetër në botë me pozicione seksi.  Te Kamasutra gjeni mbi 100 pozicione seksi, duke përfshirë edhe udhëzime grafike se si t’i bëni ato. Shfletoni galerinë për të parë 7 pozicionet më të mira të Kamasutrës.

Lexo me Shume

Korea e Veriut: Do të arrestohet çdokush që flet për seksin apo shikon porno

  Korea e Veriut: Do të arrestohet çdokush që flet për seksin apo shikon porno

Nëse do të kapeni në Korenë e Veriut duke parë porno apo të flisni për seksin nëpër tryeza miqsh, gjasat janë që ju do të arrestoheni si të burgosur politik. Edhe pse kryerja e marrëdhënieve seksuale është e lejueshme, komentimi

Lexo me Shume

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Nëse doni që të bëni një rrugë e dy punë, të bëni seks dhe të mbani trupin në formë, ju sugjerojmë të provoni ushtrimet e jogas: grupi i ushtrimeve më seksi që mund të ekzistojnë. Qirinj, tapete dhe një mashkull

Lexo me Shume

Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

  Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

Keni dyshime se nuk arrini ta kënaqni sa duhet partnerin në shtrat? Jeni të pasigurta për ‘aftësitë’ tuaja joshëse? Epo, ja 3 këshilla që duhet të keni gjithnjë parasysh rreth ‘artit të joshjes’, për t’i bërë meshkujt të çmenden: Tregohuni

Lexo me Shume

Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

  Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

Të gjithë e dinë që një nga kënaqësitë më të mëdha të jetës është të bësh seks! Por, pavarësisht kësaj, performancat seksuale nuk janë gjithmonë perfekte. Mund të ndodhë që akti të përfundojë brenda pak minutave, gjë që ndikon në

Lexo me Shume