Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Seanca"

Shtyhet seanca ndaj Mark Frrokut: Më futët në akuarium

    Shtyhet seanca ndaj Mark Frrokut: Më futët në akuarium

Seanca ndaj ish-deputetit Marku Frroku në Gjykatën e Lartë është vendosur të shtyhet për shkak të ankesës së këtij të fundit. Me pretendimin se nuk arrinte të dëgjonte dëshmitarët në

Lexo me Shume

Mungonte avokati, shtyhet për në 11 Korrik seanca ndaj ish-ministrit Ksera

    Mungonte avokati, shtyhet për në 11 Korrik seanca ndaj ish-ministrit Ksera

Seanca e sotme gjyqësore ndaj ish-ministrit Spiro Ksera është shtyrë për në datën 11 korrik për shkak të mungesës së një avokati mbrojtës. Prokurori i çështjes e ka cilësuar si

Lexo me Shume

Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

    Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, është paraqitur dje në seancën dëgjimore të zhvilluar në Gjykatën e Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë caktuar në

Lexo me Shume

Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

    Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

Në rendin e seancës së sotme plenare parashikohet diskutimi i dy projektligjeve, “Për ndihmën shoqërore” dhe “Për marrëveshjet ndërkombëtare në Republikën e Shqipërisë”. Në rend dite janë edhe tre projektrezoluta,

Lexo me Shume

Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

    Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Emiljano Shullazin. Me përfundim e saj do të zhvillohet seanca për masën

Lexo me Shume