Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sarande"

Mikrobusi pëson defekt, pasagjerët: Shoferi po na mban peng

    Mikrobusi pëson defekt, pasagjerët: Shoferi po na mban peng

Një mikrobus i linjës Tiranë-Sarandë me rreth 30 pasagjerë ka pësuar defekt në afërsi të fshatit Kafaraj të Fierit. Si pasojë e defektit të rëndë në motor, pasagjerëve u është

Lexo me Shume

Sarandë, mbytet një 65-vjeçar

    Sarandë, mbytet një 65-vjeçar

Një 65-vjeçar është mbytur mëngjesin e sotëm në plazhin e Sarandës, teksa ishte duke pushuar. Burime të policisë e kanë identifikuar viktimën si Fejzo Goxharaj. Mësohet se trupi i pajetë

Lexo me Shume

Sarandë, inspektorja e policisë vetëvritet me armën e shërbimit

    Sarandë, inspektorja e policisë vetëvritet me armën e shërbimit

Një efektive policie është vetëvrarë pasditen e sotme në banesën e saj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20 në banesën e saj në lagjen nr.3 të qytetit të Sarandës. Viktima

Lexo me Shume

Shpërthen bombola e gazit në Ksamil, 3 të plagosura

    Shpërthen bombola e gazit në Ksamil, 3 të plagosura

Një shpërthim është regjistruar ditën e sotme në Ksamil. Burime të policisë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në një lokal në plazhin “Pulëbardha”, Ksamil. Për pasojë, kanë mbetur

Lexo me Shume

Zjarr në Sarandë, kërkohet ndihmë nga Tirana

    Zjarr në Sarandë, kërkohet ndihmë nga Tirana

Një zjarr ka përfshirë hapësirën pyjore dhe kullosore të fshatit Cerkovicë në Sarandë. Alarmi është dhënë orët e para të mëngjesit të sotëm. Inspektorët kanë shkuar menjëherë në vendngjarje në

Lexo me Shume

Shkoi për fundjavë tek gjyshërit, vetëvritet studenti nga Saranda

    Shkoi për fundjavë tek gjyshërit, vetëvritet studenti nga Saranda

I riu 21-vjeçar Andrea Papagjika është gjetur i pajetë mëngjesin e së dielës, në shtëpinë e gjyshërve të tij në fshatin Shënvasil të Himarës. Trupi i tij është konstatuar rreth orës

Lexo me Shume

Prindërit e shpallën të zhdukur, gjendet në Gjirokastër 15-vjeçarja nga Saranda

    Prindërit e shpallën të zhdukur, gjendet në Gjirokastër 15-vjeçarja nga Saranda

Një 15-vjeçare e shpallur e zhdukur prej mesditës të së premtes është gjetur së fundmi në Gjirokastër, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet dhe motivet e zhdukjes së saj. Adoleshentja

Lexo me Shume

Autobusi me nxënës përplaset me një automjet, 5 fëmijë të plagosur

    Autobusi me nxënës përplaset me një automjet, 5 fëmijë të plagosur

Një aksident është shënuar në Qafën e Muzinës, ku autobusi me studentë me targa AA655KU është përplasur me një automjet me targa të huaja KYB 3616. Mësohet se autobusi me nxënës

Lexo me Shume

Gomonia e vjedhur e lordit anglez gjendet në Sarandë, policia në kërkim të autorëve

  Gomonia e vjedhur e lordit anglez gjendet në Sarandë, policia në kërkim të autorëve

Në sajë të operacionit të zhvilluar nga Policia e Sarandës, një gomone e vjedhur në Korfuz është gjetur e fshehur

Lexo me Shume

Gjendet në Sarandë 16-vjeçarja e zhdukur: U largova me dëshirë

  Gjendet në Sarandë 16-vjeçarja e zhdukur: U largova me dëshirë

16-vjeçarja që rezultonte e zhdukur prej disa ditësh, Gazije Kazija, është gjetur në qytetin e Sarandës. Mësohet se ajo është

Lexo me Shume

PD: Kelmend Balili, “Escobari i Ballkanit”

  PD: Kelmend Balili, “Escobari i Ballkanit”

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, ka akuzuar drejtorin e Transportit në Sarandë, Kelmend Balili, si personi përgjegjës i furnizimit

Lexo me Shume

Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

  Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

Spiro Vaso është i njohur si avokati aktivist i Partisë Demokratike për Sarandën. Në orën 01:50 të ditës së sotme,

Lexo me Shume