Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Sali Berisha"

Tallja në Instagram, Braçe: Ta dija që e kishte Berisha, përgjigjja do të ishte më e rëndë

    Tallja në Instagram, Braçe: Ta dija që e kishte Berisha, përgjigjja do të ishte më e rëndë

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar lidhur me një postim ofendues që i është bërë në Instagram nga administratori i një faqeje, i cili përgjigjen e Braçes ia ka dërguar

Lexo me Shume

Largimi i biznesmenit libanez, Berisha: E dëbuat! Rama: Mjaft me lot krokodili!

    Largimi i biznesmenit libanez, Berisha: E dëbuat! Rama: Mjaft me lot krokodili!

Në seancën e sotme plenare, një tjetër temë që është diskutuar ka qenë dhunimi i biznesmenit libanez Faad Mitri dhe largimi i “Omnix” nga Shqipëria. Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi qeverinë

Lexo me Shume

Sali Berisha akuzon Edi Ramën, por fajin e ka Elvana

    Sali Berisha akuzon Edi Ramën, por fajin e ka Elvana

Në profilin e ish-kryeministrit Berisha në Facebook mund të gjesh pafund postime denoncuese, si dhe akuza të forta ndaj kryeministrit Rama. Para një ore, Berisha ka postuar një foto ku

Lexo me Shume

Berisha: Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë, trafikant droge në Zvicër

    Berisha: Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë, trafikant droge në Zvicër

Ish-kryeministri Sali Berisha, referuar një mesazhi të qytetarit dixhital, ka shkruar së fundmi në Facebook se kandidati i majtë që do të garojë për Bashkinë e Peshkopisë, Muharrem Rama, është

Lexo me Shume

Izet Haxhia: Sali Berisha inskenoi vrasjen e Azem Hajdarit, alibia e telefonatës dhe fshehja e tabulateve

Izet Haxhia: Sali Berisha inskenoi vrasjen e Azem Hajdarit, alibia e telefonatës dhe fshehja e tabulateve

Izet Haxhia, ish-truprojë e Sali Berishës për vite me radhë, i dënuar në mungesë për vrasjen e Azem Hajdarit, ka vendosur të ngrejë një debat (siç shprehet edhe vetë ai)

Lexo me Shume

Berisha-Ramës: Përdor Shukriun si gjethe fiku, mbron ministrin imoral

    Berisha-Ramës: Përdor Shukriun si gjethe fiku, mbron ministrin imoral

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Sali Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama se është duke mbrojtur ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe imoralitetin e tij. Ai shkruan se mediat

Lexo me Shume

Qytetari tenton të futet në Kuvend: Dua të takoj Berishën

    Qytetari tenton të futet në Kuvend: Dua të takoj Berishën

Një qytetar ka tentuar paraditen e sotme të futet në ambientet e brendshme të Kuvendit të Shqipërisë, ku zhvillohet sot seanca plenare. Ai është ndaluar nga Garda e Republikës, e

Lexo me Shume

Dasara Malltezi ka një urim të veçantë për gjyshe Liri Berishën

    Dasara Malltezi ka një urim të veçantë për gjyshe Liri Berishën

Mbesa e ish-kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi, ka zgjedhur ta ndajë me të gjithë miqtë e saj në Facebook urimin që i ka bërë gjyshes së saj, Liri Berisha, për

Lexo me Shume

Ema Andrea: Pas polemikave për Berishën pata frikë!

  Ema Andrea: Pas polemikave për Berishën pata frikë!

“Revoltat e Emës” titullohet intervista e dhënë nga aktorja Ema Andrea për revistën “Mapo” ditën e sotme, ku në një

Lexo me Shume

“Jam i pafajshëm!” – Arrestohet Elvis Rroshi!

  “Jam i pafajshëm!” – Arrestohet Elvis Rroshi!

Arrestohet Kryetari i Bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi! Me urdhër të Prokurorisë, gjykata ka caktuar masën “Arrest me burg” për Rroshin,

Lexo me Shume

Berisha lavdëron Berishën dhe zbulon tersin e kombëtares

  Berisha lavdëron Berishën dhe zbulon tersin e kombëtares

Nuk kishte si të mungonte edhe mendimi i deputetit dhe ish-kryeministrit Berisha lidhur me ndeshjen e kombëtares sonë me atë

Lexo me Shume

Mostransmetimi i “Euro 2016” në TVSH, Berisha: Aferë e Ramës, të nisë hetimi

  Mostransmetimi i “Euro 2016” në TVSH, Berisha: Aferë e Ramës, të nisë hetimi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar nisjen e hetimit për shkak të mostransmetimit falas të ndeshjeve të Kampionatit Europian nga Televizioni

Lexo me Shume

Basha mbledh grupin parlamentar pas takimit me Ramën: Vlahutin e pozicionuar në një krah politik

  Basha mbledh grupin parlamentar pas takimit me Ramën: Vlahutin e pozicionuar në një krah politik

Pas takimit të djeshëm me kryeministrin Edi Rama, kreu i PD-së ka mbledhur grupin parlamentar. Mësohet se në mbledhjen e

Lexo me Shume

Thirrja e Berishës për armatosje, Prokuroria vendos mosfillimin e procedimit: S’përbën vepër penale

  Thirrja e Berishës për armatosje, Prokuroria vendos mosfillimin e procedimit: S’përbën vepër penale

Prokuroria e Përgjithshme ka vendosur të mosfillimin e procedimit penal ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pas kallëzimit të bërë nga një

Lexo me Shume

Milaim Zeka: Vetëvendosja e lidhur me ISIS! Berisha, “nona” e krimit!

  Milaim Zeka: Vetëvendosja e lidhur me ISIS! Berisha, “nona” e krimit!

“Lëvizja Vetëvendosje është krijuar nga Shërbimi Informativ i Kosovës”, – shprehet gazetari Milaim Zeka në një intervistë të dhënë në

Lexo me Shume

E cilësoi Ramën kriminel, Byroja vendos: Berisha, 10 ditë i përjashtuar nga Kuvendi

  E cilësoi Ramën kriminel, Byroja vendos: Berisha, 10 ditë i përjashtuar nga Kuvendi

Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë nga punimet ish-kryeministrin Sali Berisha për një afat 10 ditor. Ky vendim u

Lexo me Shume

Kërkesë për përjashtim të Berishës nga parlamenti, mblidhet sot Byroja e Kuvendit

  Kërkesë për përjashtim të Berishës nga parlamenti, mblidhet sot Byroja e Kuvendit

Deklaratat e djeshme në seancën plenare nga ish-kryeministri Sali Berisha, që u bënte thirrje shqiptarëve të pajisjen me armë, ka

Lexo me Shume

Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

  Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

Në seancën e sotme plenare nuk kanë munguar debatet mes palëve për çështjen Shullazi. Sipas kreut të Qeverisë, Edi Rama,

Lexo me Shume

Pas largimit nga PD, ja çfarë thotë Çiljeta për Sali Berishën

  Pas largimit nga PD, ja çfarë thotë Çiljeta për Sali Berishën

Çiljeta Xhilaga, këngëtarja e njohur njihet jo vetëm për këngë hite, ekstravagancë dhe pamje, por edhe për rrugëtimin e saj

Lexo me Shume

Berisha i uron 1 prillin Ramës

  Berisha i uron 1 prillin Ramës

Ish-kryeministri Berisha ka përdorur 1 prillin për të bërë zhurmë në rrjetet sociale, duke postuar një foto drejtuar rivalit të

Lexo me Shume