Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Salah Abdeslam"

Salah Abdeslam izolohet në burgun më të madh në Europë, fishkëllehet nga të burgosurit

    Salah Abdeslam izolohet në burgun më të madh në Europë, fishkëllehet nga të burgosurit

Terroristi Salah Abdeslam, një ditë pas ekstradimit nga Belgjika, ndodhet tashmë nën një regjim të rreptë izolimi në burgun e Fleury Mérogis, 30 kilometra larg Parisit. Ky burg cilësohet si

Lexo me Shume

Salah Abdeslam i dorëzohet Francës

    Salah Abdeslam i dorëzohet Francës

I shumëkërkuar Salah Abdeslam, i cili u kap në muajin Mars nga policia belge pas disa muajsh i shpallur në kërkim, i është dorëzuar tashmë Francës. Terroristi i vetëm i

Lexo me Shume

(VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

    (VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

Në kohën kur lufta kundër terrorizmit vazhdon përkundër rekrutimeve për t’iu bashkuar ISIS-it, një histori e pazakontë, e cila daton rreth dy vjet më parë, vijon edhe sot. Bëhet fjalë

Lexo me Shume

Salah Abdeslam i transformuar, një “i burgosur model”

    Salah Abdeslam i transformuar, një “i burgosur model”

Pak kohë pas arrestimit tij nga autoritetet belge, terroristi Salah Abdeslam shfaqet krejtësisht i transformuar, krahasuar me imazhin e njohur përgjatë kohës kur ishte i shpallur në kërkim. Në një

Lexo me Shume

Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

    Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Terroristi Salah Abdeslam pritet që të ekstradohet në Francë. Një gjykatë belge vendosi gjatë të enjtes të ekstradojë në Francë Salah Abdeslamin, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar për

Lexo me Shume

(Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

    (Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

Një video që i është dorëzuar CNN-it tregon terroristin Salah Abdeslam ashtu siç nuk e keni parë kurrë! 2 miq të tij, të cilët kanë preferuar të qëndrojnë anonimë, kanë

Lexo me Shume

Rrëfehet Salah Abdeslam, zhvendos përgjegjësinë tek i vëllai, Brahim

    Rrëfehet Salah Abdeslam, zhvendos përgjegjësinë tek i vëllai, Brahim

Në seancën gjyqësore, terroristi Salah Abdeslam ka folur për rolin e tij në sulmet terroriste të 13 nëntorit 2015 dhe se si u organizuan ato. Në seancën gjyqësore të 19

Lexo me Shume