Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Saimir Tahiri"

Tahiri: Në 5 vjet janë vjedhur dhe grabitur 170 pika karburanti

    Tahiri: Në 5 vjet janë vjedhur dhe grabitur 170 pika karburanti

Nga Anduena Llabani Propozimin e ministrit të Brendshëm për shtimin e masave të sigurisë në pikat e karburantit, për të shmangur rastet e grabitjeve të parave, operatorët e pikave me

Lexo me Shume

Grabitja e karburanteve, Tahiri: Rrisni masat e sigurisë

    Grabitja e karburanteve, Tahiri: Rrisni masat e sigurisë

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u është drejtuar me një letër pikave të karburantit pas grabitjeve të shënuara së fundmi. Ai u kërkon që të marrin masa të menjëhershme për

Lexo me Shume

Angazhimi i ushtrisë për të luftuar kanabisin, Tahiri dhe Kodheli kundërshtojnë Manjanin

    Angazhimi i ushtrisë për të luftuar kanabisin, Tahiri dhe Kodheli kundërshtojnë Manjanin

Propozimi i një dite më parë i ministrit të Drejtësisë për angazhimin e ushtrisë në luftimin e kanabisit, është kundërshtuar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ministrja e Mbrojtjes

Lexo me Shume

Gjoba për përdorimin e celularit në automjet, Tahiri: Përbëjnë rrezik publik

    Gjoba për përdorimin e celularit në automjet, Tahiri: Përbëjnë rrezik publik

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka bërë të ditur ditën e sotme se pas fushatës së parë sensibilizuese për rripin e sigurimit, do të ndërmerret një tjetër fushatë. Fillimisht, ai

Lexo me Shume

Saimir Tahiri – humoristëve të “Portokalli”-së: Më keni një borxh!

    Saimir Tahiri – humoristëve të “Portokalli”-së: Më keni një borxh!

Në postimin më të fundit në Facebook, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar sërish ndaj akuzave të opozitës lidhur me trafikun e drogës në vend. Ai shprehet se nuk

Lexo me Shume

ABCNEWS: Shqipëria me makina elektrike, por s’ka vend karikimi. Berisha: Ja si tallen me ne!

    ABCNEWS: Shqipëria me makina elektrike, por s’ka vend karikimi. Berisha: Ja si tallen me ne!

Mediat e huaja kanë shkruar për risinë më të fundit në Shqipëri, prezantuar ditën e djeshme nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. ABCNEWS shkruan se policia në Shqipëri do të

Lexo me Shume

Tahiri prezanton makinat elektrike: Harxhojnë sa për një kafe në ditë

    Tahiri prezanton makinat elektrike: Harxhojnë sa për një kafe në ditë

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka prezantuar sot makinat elektrike që do të ketë nga sot Policia e Shtetit. Në fjalën e tij, ai e cilësoi ndërmarrjen e kësaj reforme

Lexo me Shume

“Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

    “Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pas akuzave të opozitës për inkriminim në trafikun e drogës. Përmes një fotoje të postuar pak më parë në llogarinë e tij në

Lexo me Shume

Tahiri: Shqipëria do të jetë një vend më i sigurt

  Tahiri: Shqipëria do të jetë një vend më i sigurt

I pranishëm në inaugurimin e repartit të ri të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në Vaqarr të Tiranës, ministri i

Lexo me Shume

Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

  Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, bën të ditur në Facebook se me miratimin e vendimit, studentët nga trojet shqiptare nuk

Lexo me Shume

Tahiri në Gjegjan, inspektim të befasishëm në zonën e operacionit

Tahiri në Gjegjan, inspektim të befasishëm në zonën e operacionit

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka postuar në rrjetin social Facebook një video ku shihet se është i pranishëm në

Lexo me Shume

Tahiri: Në çdo derë, rrugë e lagje për 112-ën

Tahiri: Në çdo derë, rrugë e lagje për 112-ën

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka shpërndarë në rrjetin social “Facebook” disa momente nga aksioni më i fundit i Policisë

Lexo me Shume

Saimir Tahiri për mosmarrëveshjet në koalicion: Janë tërësisht normale

  Saimir Tahiri për mosmarrëveshjet në koalicion: Janë tërësisht normale

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i ka cilësuar si “normale” mosmarrëveshjet brenda koalicionit qeverisës lidhur me reformën  në drejtësi. “Mazhoranca

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, PD paralajmëron: Tahiri i përfshirë, nesër publikojmë provat

  Grabitja në Rinas, PD paralajmëron: Tahiri i përfshirë, nesër publikojmë provat

Partia Demokratike akuzon Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, si të përfshirë në grabitjen spektakolare të shënuar pak kohë më parë

Lexo me Shume

Tahiri: Gjyqtari që pezulloi Çakon, ka liruar disa vrasës

  Tahiri: Gjyqtari që pezulloi Çakon, ka liruar disa vrasës

Një ditë pas vendimit të gjykatës për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Policisë së Shtetit, ka reaguar Ministri i

Lexo me Shume

Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

  Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

Prokuroria e Tiranës ka bërë të ditur se po hetohet edhe roli i Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sa i

Lexo me Shume

Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

  Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

Prokuroria ka marrë në pyetje sekretaren e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pas gjetjes së një pajisje përgjuese në ambientet

Lexo me Shume

Polici del në pension pas 45 vjetësh shërbim, ministri Tahiri e surprizon

  Polici del në pension pas 45 vjetësh shërbim, ministri Tahiri e surprizon

Pas 45 vjetësh shërbim në Policinë e Shtetit, Xhemil Haluli ka dalë ditën e sotme në pension. Me rastin e

Lexo me Shume

Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

  Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

Kryeprokurori Llalla ka marrë dosjen e plotë të shpërthimit me tritol të farmacisë së Bashkim Tahirit, babait të ministrit të

Lexo me Shume

Tahiri për kërcënimin ndaj Blushit: Tu drejtohet instancave përkatëse

  Tahiri për kërcënimin ndaj Blushit: Tu drejtohet instancave përkatëse

I ftuar në emisionin “Opinion”, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u pyet fillimisht lidhur me deklaratën e sotme të deputetit

Lexo me Shume

Arrestimi i Frrokut në Holandë, Tahiri: Policia ka bërë detyrën

  Arrestimi i Frrokut në Holandë, Tahiri: Policia ka bërë detyrën

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar lidhur me arrestimin të disa ditëve më parë të Arben Frrokut në Holandë.

Lexo me Shume