Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Rusia"

Akuzoi Rusinë si të përfshirë në puçin kundër tij, jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi

    Akuzoi Rusinë si të përfshirë në puçin kundër tij, jep dorëheqjen kryeministri i Malit të Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Đukanović, ka dhënë dorëheqjen nga posti, disa orë pas akuzave që shënjestruan Rusinë dhe opozitën vendase. Ai akuzoi Rusinë si të përfshirë në një

Lexo me Shume

Rusia: SHBA-të po mbrojnë një grup xhihadist

    Rusia: SHBA-të po mbrojnë një grup xhihadist

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, akuzon Shtetet e Bashkuara të Amerikës se po kursen një grup xhihadist me qëllim për ta përdorur për luftimin ose heqjen nga pushteti

Lexo me Shume

Zyrtare, Rusia dështon me apelimin. I ndalohet pjesëmarrja në Lojërat Paraolimpike

    Zyrtare, Rusia dështon me apelimin. I ndalohet pjesëmarrja në Lojërat Paraolimpike

Rusia nuk do të konkurrojë në Paraolimpiadën e muajit të ardhshëm që zhvillohet në Rio, pavarësisht ankesës të depozituar ku kundërshtohej ndalimi i pjesëmarrjes. CAS ka lënë në fuqi vendimin

Lexo me Shume

Sulmet në Siri, Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

    Sulmet në Siri, Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

Rusia ka ndaluar së përdoruri bazën ajrore iraniane për realizimin e objektivave të saj në Siri. Lajmi është konfirmuar edhe nga autoritetet iraniane. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme në Iran,

Lexo me Shume

Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

    Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka përdorur një bazë në Iranin Perëndimor për të kryer sulme ajrore në Siri. Në deklaratën për shtyp bëhet me dije se avionët bombardues Tupolev-22M3

Lexo me Shume

ISIS kërcënon Rusinë: Dëgjo Putin, do të vijmë dhe do t’ju vrasim në shtëpitë tuaja!

    ISIS kërcënon Rusinë: Dëgjo Putin, do të vijmë dhe do t’ju vrasim në shtëpitë tuaja!

Në një video të postuar së fundmi, Shteti Islamik ka vënë në shënjestër Rusinë. Ky kërcënim vjen pas paralajmërimeve të shpeshta të shtetit rus se terrorizmi në Siri dhe Irak

Lexo me Shume

IOC vendos për Rusinë: Jo dënim kolektiv

    IOC vendos për Rusinë: Jo dënim kolektiv

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur ta lerë në dorë të organizatave përkatëse pjesëmarrjen e konkurentëve rusë në Lojërat Olimpike 2016 që do të nisin më 5 gusht. Pra skuadrës olimpike

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike 2016, Rusisë i ndalohet pjesëmarrja

    Lojërat Olimpike 2016, Rusisë i ndalohet pjesëmarrja

Rusia nuk ka mundur të përmbysë vendimin e CAS që ndalon sportistët rusë të marrin pjesë në Lojërat Olimpike 2016. Komiteti Olimpik Rus dhe 68 atletët rusë u përpoqën të përmbysin

Lexo me Shume

150 rusë prapa dhunës në “Euro 2016”, qeveria franceze kërkon të ndalohet konsumimi i alkoolit

  150 rusë prapa dhunës në “Euro 2016”, qeveria franceze kërkon të ndalohet konsumimi i alkoolit

Rreth 150 rusë ishin prapa dhunës së ushtruar në Marsejë, në prag dhe gjatë ndeshjes Angli-Rusi të “Euro 2016”. Lajmi

Lexo me Shume

NATO: Rusia, rrezik për Ballkanin, anëtarësimi i Kosovës faktor stabiliteti në rajon

  NATO: Rusia, rrezik për Ballkanin, anëtarësimi i Kosovës faktor stabiliteti në rajon

Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kreun e delegacionit shqiptar, Presidenti i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Michael Turner,

Lexo me Shume

Prezenca në rritje e NATO-s, Rusia kundërpërgjigjet me shtim të trupave në kufij

  Prezenca në rritje e NATO-s, Rusia kundërpërgjigjet me shtim të trupave në kufij

Rusia ka njoftuar shtimin e të tjerë trupave ushtarake nëpër kufij si reagim kundër rritjes së prezencës së NATO-s në

Lexo me Shume

Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

  Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

Suksesi i Majlinda Kelmendit në Kampionatin Europian të Xhudos që u mbajt në Rusi, ku ajo fitoi Medaljen e Artë

Lexo me Shume

Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

  Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Rusia ka vendosur të lëshojë pe dhe të lejojë pjesëmarrësit nga Kosova që të përfaqësojnë vendin e tyre në Kampionatin

Lexo me Shume

Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

  Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

Shteti i Kosovës mund të bojkotojë Kampionatin Europian të Xhudos, për shkak se Rusia, vendi organizator i këtij eventi, nuk

Lexo me Shume