Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "rusi"

Rusi – Arrestohet 34-vjeçari i lidhur me ISIS

    Rusi – Arrestohet 34-vjeçari i lidhur me ISIS

Policia ruse ka arrestuar ditën e djeshme në Samara një 34-vjeçar, qytetar i një republike të Azisë Qendrore, i akuzuar për lidhje me ISIS. Sipas policisë, ai kishte në plan

Lexo me Shume

Rio 2016 – Frymëmarrje për rusët. Jo dënim kolektiv!

    Rio 2016 – Frymëmarrje për rusët. Jo dënim kolektiv!

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar(CIO) ka vendosur të mos përjashtojë Rusinë nga Lojrat Olimpike të Rio 2016! Do të jenë vet të gjitha federatat të cilat do të marrin vendimin që i

Lexo me Shume

(Foto) Euro 2016 – ‘Plas’ dhuna në Marsejë. Huliganët anglezë ndalohen nga policia

(Foto) Euro 2016 – ‘Plas’ dhuna në Marsejë. Huliganët anglezë ndalohen nga policia

Ende pa nisur zyrtarisht Kampionati Europian në Francë, dhuna e tifozerive të ndryshme ka krijuar jo pak rrëmujë! Për të dytën mbrëmje radhazi, përplasjet mes huliganëve anglezë, rusë e francezë

Lexo me Shume

Eurovision Song Contest – Polemika rreth triumfit të këngës ukrainase

    Eurovision Song Contest – Polemika rreth triumfit të këngës ukrainase

Ukraina i ka suprizuar të gjithë pikërisht në momentin kur mendohej se Rusia apo Australia do të ishin fituesit e Eurovizionit për vitin 2016! Efekti i performancës së Rusisë dhe

Lexo me Shume

NATO gati të dërgojë trupa rreth kufijve të Rusisë

    NATO gati të dërgojë trupa rreth kufijve të Rusisë

Flitet se aleatët e NATO-s po planifikojnë të dërgojnë katër batalione në Poloni dhe vendet e tjera baltike për të forcuar kufirin me Rusinë, si përgjigje ndaj rritjes së aktivitetit

Lexo me Shume

“Krijesa” që viziton rusët natën

    “Krijesa” që viziton rusët natën

Ditët e sotme, zhvillimi teknologjik ka bërë të mundur që të filmohet apo fotografohet çdo gjë. Disa të rinj në Rusi kanë qenë në vendin e gabuar në kohën e

Lexo me Shume

(Video) Përfaqësuesi i Rusisë në Eurovizion humb ndjenjat në skenë. Shkak, stresi dhe mbingarkesa

    (Video) Përfaqësuesi i Rusisë në Eurovizion humb ndjenjat në skenë. Shkak, stresi dhe mbingarkesa

Ky është momenti që ka tronditur të gjithë pjesëmarrësit në eveniment, pasi këngëtari, i cili duhej të fillonte performancën, ka rënë në tokë, duke humbur ndjenjat. Bëhet fjalë për përfaqësuesin

Lexo me Shume

Nëna shet fëmijën 10 ditësh për 1900 euro

    Nëna shet fëmijën 10 ditësh për 1900 euro

Një 25-vjeçare nga Vladikavkaz në  Rusi është përpjekur të shesë një foshnjë 10 ditëshe  kundrejt një çmimi prej 1900 eurosh. Veprimi i gruas është bërë i njohur për policinë, punonjës

Lexo me Shume

Fjalët rrënqethëse të ushtarit rus, përpara se të vdiste në Siri

Fjalët rrënqethëse të ushtarit rus, përpara se të vdiste në Siri

Fjalët e fundit të ushtarit rus Alexander Prokhorenko kanë prekur të gjitha forcat e armatosura në mbarë botën! 25-vjeçari i

Lexo me Shume