Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Rrezimi"

Makina bie në liqenin e Shkopetit, s’dihet nëse ka viktima

    Makina bie në liqenin e Shkopetit, s’dihet nëse ka viktima

Një aksident është shënuar në orën pesë të mëngjesit të sotëm në Burrel, ku një automjet që udhëtonte në rrugën nacionale Milot-Burrel, ka rënë në liqenin e Shkopetit, mendohet në

Lexo me Shume

Hollande për rrëzimin e avionit egjiptian: Asnjë hipotezë e rrëzuar, asnjë e favorizuar

    Hollande për rrëzimin e avionit egjiptian: Asnjë hipotezë e rrëzuar, asnjë e favorizuar

Në një deklaratë për mediat, Presidenti i Francës, Francois Hollande konfirmoi rrëzimin e avionit egjiptian në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ai theksoi se hetimi ka nisur ndërkohë

Lexo me Shume

Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

    Rrëzohet helikopteri në Norvegji, 11 të vdekur dhe 2 të humbur

Njëmbëdhjetë  të vdekur dhe dy të tjerë të humbur është bilanci i aksidentit ajror të shënuar së fundmi në Norvegji. Ekipet e shpëtimit kanë bërë të ditur se 13 persona gjendeshin

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

    Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

Pak ditë pas rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës ku mbetën të vdekur dy pjesëtarë të ekuipazhit dhe u plagos një i tretë, ekspertët mjeko-ligjor kanë dorëzuar në Prokurori

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, i mbijetuari Baramuça vendos hekur në krahun e thyer

    Aksidenti ajror, i mbijetuari Baramuça vendos hekur në krahun e thyer

Ushtari Gerald Baramuça është i mbijetuari i vetëm i aksidentit ajror të shënuar rreth një javë më parë në Liqenin e Shkodrës. Mësohet se ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale

Lexo me Shume

Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

    Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

Pak ditë pas aksidentit ajror në Liqenin e Shkodrës, ku mbetën të vdekur kapiteni Floran Deliaj dhe togeri Donald Hoxha, vijon të mbetet e dyshimtë rënia e helikopterit dhe çfarë

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, prokuroria nis procedimin penal: Lëvizja, pa ndonjë shkak të ligjshëm

    Aksidenti ajror, prokuroria nis procedimin penal: Lëvizja, pa ndonjë shkak të ligjshëm

Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar procedimin penal për dyshimet se janë shkelur rregullat e fluturimit ajror dhe për lëvizje të trupave ushtarake pa shkak të ligjshëm. Një burim për “TCH”

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, nxirret kutia e zezë e helikopterit. Ministria e Mbrojtjes urdhëron hetim administrativ

    Aksidenti ajror, nxirret kutia e zezë e helikopterit. Ministria e Mbrojtjes urdhëron hetim administrativ

Tri ditë pas rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës, ekspertët amerikanë dhe shqiptarë kanë mundur të nxjerrin kutinë e zezë të helikopterit EC145, që do të dërgohet në Prokurorinë

Lexo me Shume