Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Rio de Janeiro"

Rio 2016, sulmohet autobusi me gazetarë, dy të plagosur

Rio 2016, sulmohet autobusi me gazetarë, dy të plagosur

Një autobus që transportonte gazetarë është qëlluar ndërkohë që po udhëtonte nga një zonë e Parkut Olimpik në tjetrën, ku zhvillohen eventet sportive. Ngjarja ka ndodhur në orën 20:00 me

Lexo me Shume

Rio de Janeiro: “Mirë se vini në ferr!”

    Rio de Janeiro: “Mirë se vini në ferr!”

  Bashkë me miqtë e të afërmit e personave që do të ktheheshin në Rio kanë qenë edhe forcat e policisë dhe zjarrfikësit, të cilët kanë mbajtur një pankartë të

Lexo me Shume

Vendi më i rrezikshëm në botë për të bërë foto

Vendi më i rrezikshëm në botë për të bërë foto

Për të vizituar Rio de Janeiro-n ka 100 arsye, ndër të cilat, plazhet dhe resortet përrallore, ushqimet tepër të shijshme dhe jeta e natës e një niveli ndryshe nga vendet

Lexo me Shume