Blitz

Tag "Rio 2016"

Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

    Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

Atletja shqiptare Luiza Gega, e cila garon në Lojërat Olimpike, nuk ka mundur të kualifikohet në finale. Sportistja 27-vjeçare mori pjesën në garën e 3000 metrave me pengesa, për të

Read Full Article

Rio 2016 – Kushtet skandaloze trembin pjesëmarrësit

    Rio 2016 – Kushtet skandaloze trembin pjesëmarrësit

Rio 2016 cilësohet një katastrofë ende pa filluar! Pas mushkonjave, që transmetojnë virusin Zika dhe kushteve të këqija të fshatit olimpik, tashmë alarmi vjen nga cilësia e ujit të detit

Read Full Article

Rio 2016 – Frymëmarrje për rusët. Jo dënim kolektiv!

    Rio 2016 – Frymëmarrje për rusët. Jo dënim kolektiv!

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar(CIO) ka vendosur të mos përjashtojë Rusinë nga Lojrat Olimpike të Rio 2016! Do të jenë vet të gjitha federatat të cilat do të marrin vendimin që i

Read Full Article

“Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

    “Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

Historia e 18-vjeçares siriane Yusra Mardini është vërtet rrëqethëse! E rritur në Damask, vetëm një vit pasi iu desh të notonte drejt brigjeve të Greqisë për t’i shpëtuar vdekjes, ajo

Read Full Article

Rio 2016, Rivaldo paralajmëron: “Mos ejani në Brazil!”

    Rio 2016, Rivaldo paralajmëron: “Mos ejani në Brazil!”

Nëpërmjet profilit të tij në Instagram, ish-futbollisti i Barcelonës dhe i Milanit paralajmëron tifozët nga mbarë bota: “Në Brazil ndodhin gjëra nga më të këqijat. Mos ejani në Rio për

Read Full Article

Lojërat Olimpike 2016 – ndizet pishtari që do të përshkojë 19.700 km

    Lojërat Olimpike 2016 – ndizet pishtari që do të përshkojë 19.700 km

Në qytetin antik të Olimpit është kryer rituali i ndezjes së pishtarit, i cili do të përshkojë gjysmën e botës para se të inaugurojë Lojërat Olimpike të Rio de Zhaneiros, në

Read Full Article