Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Rinas"

“Çelepia 2”, ndalohet në Rinas marinari Luan Mema

    “Çelepia 2”, ndalohet në Rinas marinari Luan Mema

Marinari Luan Mema, i cili ndodhej në anijen që u morr peng më 18 qershor nga marinari egjiptian Salam, është ndaluar në Rinas sapo ka zbritur nga avioni i Egjiptit.

Lexo me Shume

Detaje të reja nga grabitja në Rinas, të dyshimta ndryshimi i shoferit dhe dyert e hapura të furgonit me para

    Detaje të reja nga grabitja në Rinas, të dyshimta ndryshimi i shoferit dhe dyert e hapura të furgonit me para

Hetimet për grabitjen e shënuar pak ditë më parë në Rinas kanë kanë mundësuar zbardhjen e detajeve të reja lidhur me ngjarjen. Ndryshimi i shoferit, prania e të arrestuarit Kujtim

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, hetimet shtrihen deri në Kosovë. Ja dy grupet kriminale nën hetim

    Grabitja në Rinas, hetimet shtrihen deri në Kosovë. Ja dy grupet kriminale nën hetim

Hetimet për grabitjen e 30 qershorit në aeroportin e Rinasit i kanë kaluar kufijtë, duke shkuar deri në Kosovë. Burime të policisë bëjnë me dije se po hetohen dy grupe

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas. Sot seanca ndaj pesë punonjësve të akuzuar, tërhiqet gjyqtarja

    Grabitja në Rinas. Sot seanca ndaj pesë punonjësve të akuzuar, tërhiqet gjyqtarja

Ditën e sotme do të jepej masa e sigurisë për pesë punonjësit e Rinasit, të arrestuar për grabitjen e shënuar në aeroport pak ditë më parë. Por mësohet se gjyqtarja

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

    Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

Koncesionari i aeroportit ndërkombëtar të Tiranës (TIA) ka reaguar lidhur me grabitjen e ndodhur një ditë më parë në aeroportin “Nënë Tereza”. Drejtoresha e komunikimit në TIA, Arlinda Çausholli, shprehet

Lexo me Shume

Aksident i rëndë në Rinas, rrëzohet pa ndjenja drejtuesi i mjetit

    Aksident i rëndë në Rinas, rrëzohet pa ndjenja drejtuesi i mjetit

Një aksident i rëndë është shënuar mesditën e sotme në rrugën e Rinasit, ku dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin. Mësohet se një “Audi” dhe një “Benz” janë përplasur rrugës

Lexo me Shume

Arrestohet çifti turk me pasaportë false në Rinas, gruaja e dënuar për plagosje

    Arrestohet çifti turk me pasaportë false në Rinas, gruaja e dënuar për plagosje

Dy shtetas turq janë vënë në prangat e policisë kufitare, pasi janë arrestuar në flagrancë me pasaportë false. Është kryer arrestimi i Recep Cahit Dogan, 65 vjeç, lindur dhe banues

Lexo me Shume

Rinasi, jo më monopol. Ja kushtet e kontratës së nënshkruar

    Rinasi, jo më monopol. Ja kushtet e kontratës së nënshkruar

Qeveria shqiptare dhe kompania që disponon koncesionin monopolistik të aeroportit ndërkombëtar të Tiranës kanë arritur në një marrëveshje për të hequr klauzolën e monopolit nga kontrata koncesionare e aeroportit të

Lexo me Shume