Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "refugjat"

Sulmi agresor në tren, refugjati afgan kishte flamurin e ISIS të vizatuar

    Sulmi agresor në tren, refugjati afgan kishte flamurin e ISIS të vizatuar

Një flamur i ISIS i pikturuar me dorë është gjetur në dhomën e refugjatit afgan i akuzuar për sulmin me sëpatë në një tren në jug të Gjermanisë. Agresori 17-vjeçar

Lexo me Shume

Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

    Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

Në një takim me komisionerin e BE-së për Migracionin e Çështjet e Brendshme, Dimitris Avramopoulos, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur se Shqipëria është e gatshme të ndihmojë sa

Lexo me Shume