Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "referendum"

Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

    Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se ligji i importit të mbetjeve që u miratua pak ditë më parë në parlament, nuk është miratuar

Lexo me Shume

(FOTO) Njerëzit “pushtojnë” rrugët e Londrës, kërkojnë qëndrimin në BE

    (FOTO) Njerëzit “pushtojnë” rrugët e Londrës, kërkojnë qëndrimin në BE

Disa ditë pas referendumit që nxorri fitues mbështetësit e Brexit, qindra protestues kanë marshuar nëpër rrugët e Londrës ku janë shprehur kundër vendimit për daljen e Britanisë së Madhe nga

Lexo me Shume

Dalja nga BE – aleati i Merkel: “Asnjë trajtim special për Britaninë”

    Dalja nga BE – aleati i Merkel: “Asnjë trajtim special për Britaninë”

Një mëngjes makthi për Brukselin sot, kur lajmi për daljen e Mbretërisë së Bashkuar e ballafaqon Bashkimin Europian me krizën më të madhe në historinë e saj 59-vjeçare. Edhe lideri

Lexo me Shume

Britania e Madhe vendos sot nëse do qëndrojë apo largohet nga BE-ja

    Britania e Madhe vendos sot nëse do qëndrojë apo largohet nga BE-ja

Përmes një referendumi historik që do të zhvillohet ditën e sotme, Britania e Madhe do të vendosë nëse do të qëndrojë apo largohet nga Bashkimi Europian. Rreth 46,499.537 njerëz kanë

Lexo me Shume

Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

    Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

Deputetët e Partisë Socialiste, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi, kanë mbetur të pakënaqur nga mënyra se si u bënë publike rezultatet e referendumit për mandatin e kryetarit. Këta të fundit

Lexo me Shume

Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

    Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

Një një prononcim për mediat, deputeti Ben Blushi tha se referendumi që u mbajt më 9 prill kishte një pjesëmarrje shumë të ulët. Gjithashtu ai theksoi se ky referendum ishte

Lexo me Shume

Socialistët vendosin sot me referendum për mandatin e Ramës

    Socialistët vendosin sot me referendum për mandatin e Ramës

Ka filluar që në orën 08:00 të mëngjesit dhe pritet të mbyllet rreth orës 16:00 referendumi për kreun e partisë. Të gjithë anëtarët e PS-së, në të gjitha qarqet do

Lexo me Shume

Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

    Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

Në një deklaratë për mediat, deputeti socialist Ben Blushi akuzoi kryeministrin Rama se do manipulojë procesin. Ai u shpreh se referendumi i datës 9 prill, i cili do të vendosë

Lexo me Shume

PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

  PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

Në një deklaratë për mediat, Partia Socialiste ka njoftuar anëtarësinë për mbajtjen e referendumit. Në këtë deklaratë thuhet se ky

Lexo me Shume

Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

  Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

Është caktuar paraprakisht se do të mbahet një referendum më 9 prill për të vendosur nëse duhen apo jo zgjedhje

Lexo me Shume