Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "receta"

E shijoni të gatuarin në çift? Atëherë vetëm ju do t’i kuptoni këto 10 rituale të gatimit

E shijoni të gatuarin në çift? Atëherë vetëm ju do t’i kuptoni këto 10 rituale të gatimit

Një nga gjërat më të bukura kur fillon të bashkëjetosh me partnerin e zemrës është pikërisht gatimi. Por sigurisht ka disa njerëz që e shijojnë këtë pjesë më shumë sesa

Lexo me Shume

Si të bëni salcë karameli në 3 minuta duke përdorur mikrovalën

    Si të bëni salcë karameli në 3 minuta duke përdorur mikrovalën

Harroni djegien e sheqerit pa dashje teksa përpiqeni të bëni salcë karameli në kushte shtëpie sepse kjo mënyrë do t’ju shkurtojë kohë e do t’jua bëjë akulloren e të dielave

Lexo me Shume

15 mënyra të shijshme për të konsumuar ullinjtë

15 mënyra të shijshme për të konsumuar ullinjtë

Ullinjtë janë jo vetëm gjerësisht të konsumueshëm nëpër pjata të kulturave të ndryshme, por janë edhe të preferuar nga një shumicë njerëzish. Jo rrallë herë, shefat e kuzhinës eksperimentojnë me

Lexo me Shume

15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

    15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

Nëse pyesni veganët do të thonë se lulelakra është e preferuara e tyre. Kjo sepse ajo mund të kombinohet në disa mënyra e të shërbehet në një shumëllojshmëri pjatash të

Lexo me Shume