Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Real Madrid"

“CR7” dhe “Fenomeni”, tashmë në të njëjtën skuadër…

    “CR7” dhe “Fenomeni”, tashmë në të njëjtën skuadër…

Një Ronaldo në fushën e lojës dhe një tjetër me mision nëpër botë! Ky është lajmi që jep “Marca” në Spanjë, sipas së cilës “Fenomeni” brazilian do të rikthehet të

Lexo me Shume

Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

    Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

Sapo është hedhur shorti i grupeve të sezonit të ri të UEFA Champions League. 32 skuadrat më të mira europiane, të ndara në 8 grupe do të përballen me njëra-tjetrën

Lexo me Shume

Marco Verratti i mbyll dyert Realit të Madridit: Dua të fitoj Champions League-n me PSG-në

    Marco Verratti i mbyll dyert Realit të Madridit: Dua të fitoj Champions League-n me PSG-në

Pavarësisht zërave për interesimin e Real Madrid, mesfushori Marco Verratti nuk ka ndërmend të lërë Paris Saint Germain deri sa të arrijë të fitojë trofeun e Champions League. Flitet se

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

    Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

Nuk ka qenë vetëm rezultati zhgënjyes i ndeshjes ai që ka mërzitur yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo. Pas ndeshjes së përfunduar me rezultatin 1:1, ku portugezi nuk shkëlqeu

Lexo me Shume

Juventus – Mateo Kovaçiç, një alternativë “low cost” për mesfushën

    Juventus – Mateo Kovaçiç, një alternativë “low cost” për mesfushën

Edhe pse ende jo zyrtarisht, Dani Alves mund të quhet futbollist i Juventusit tashmë. Pas sigurimit të mbrojtësit brazilian, ekipi torinez hidhet në sulm për një mesfushor të nivelit të

Lexo me Shume

Cristiano Ronaldo: Manchester United ka humbur identitetin. Shpresoj te Mourinho!

    Cristiano Ronaldo: Manchester United ka humbur identitetin. Shpresoj te Mourinho!

Cristiano Ronaldo mendon se ekipi i Manchester United e ka humbur identitetin e tij që nga momenti kur Sir Alex Ferguson u tërhoq. Portugezi, i cili ka luajtur në “Old

Lexo me Shume

Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

    Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

Ekipi i Chelsea-s ka si qëllim që të nënshkruajë me një sulmues të madh për sezonin e ardhshëm. Gonzalo Higuain, Alvaro Morata dhe Romelu Lukaku i Everton ndodhen në krye

Lexo me Shume

Serie A – Higuain hyn në histori, 36 gola në një sezon

    Serie A – Higuain hyn në histori, 36 gola në një sezon

Ky sezon në Serie A është cilësuar si një ndër më të mirët në karrierën e sulmuesit Gonzalo Higuain, ama 3 golat e shënuar dje në ndeshjen Napoli-Frosinone të përfunduar

Lexo me Shume

Bagdad, ISIS ekzekuton 14 tifozë të Real Madridit

  Bagdad, ISIS ekzekuton 14 tifozë të Real Madridit

Xhihadistë të Shtetit Islamik të armatosur me AK47-a kanë ekzekutuar disa tifozë të Real Madridit. Ngjarja ka ndodhur në Bagdad,

Lexo me Shume

Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

  Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

Real Madrid është gati të paguajë klauzolën për të rimarrë sulmuesin Alvaro Morata nga Juventusi, për ta shitur menjëherë pastaj

Lexo me Shume

Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

  Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

Përballja e djeshme mes Manchester  City dhe Real Madrid, e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Uefa Champions League, tregoi edhe

Lexo me Shume

Mourinho dhe efekti i tij domino: Blanc, Zidane, Allegri e Mançini, pjesë e lojës

  Mourinho dhe efekti i tij domino: Blanc, Zidane, Allegri e Mançini, pjesë e lojës

E kujt mund t’i kishte shkuar në mendje se një skuadër do t’i thoshte ‘jo” Jose Mourinhos? Drejtues të Manchester

Lexo me Shume

Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

  Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

Një paradite e rëndësishme për futbollin europian kjo e sotmja, duke qenë se në orën 12.00 në Nyon do të

Lexo me Shume

Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

  Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

Jo pak polemika shoqëruan fundin e ndjeshjes së mbrëmshme mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, të vlefshme për fazën çerekfinale të

Lexo me Shume

Messi thyen një tjetër rekord

  Messi thyen një tjetër rekord

Në ndeshjen e djeshme të Argjentinës kundër Bolivisë, e vlefshme për kualifikimin në Kampionatin Botëror 2018, Lionel Messi ka shënuar

Lexo me Shume

Rikthim i bujshëm? Kovaçiç drejt Milanos, por jo tek Interi…

  Rikthim i bujshëm? Kovaçiç drejt Milanos, por jo tek Interi…

Vetëm pak muaj pasi është larguar nga ekipi i Interit, Mateo Kovaçiç mund të rikthehet në qytetin e Milanos. Ky

Lexo me Shume