Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Raketa balistike"

Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike, njëra bie në Japoni

    Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike, njëra bie në Japoni

Koreja e Veriut ka lëshuar të mërkurën dy raketa balistike, njëra prej të cilave shpërtheu në ajër dhe tjetra në zonën ekskluzive të Japonisë  në Detin Lindor. Në bazë të Konventës

Lexo me Shume

Raketat balistike, një kërcënim për sigurinë e Londrës

    Raketat balistike, një kërcënim për sigurinë e Londrës

Një ekspert anglez i mbrojtjes u shpreh se ekziston frika që grupet militante një ditë mund të përpiqen të godasin Londrën përmes raketave balistike. Sipas Peter Roberts, hulumtues i lartë

Lexo me Shume