Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "qytet"

Këto janë 16 qytetet më të vjetra të Europës

Këto janë 16 qytetet më të vjetra të Europës

Teksa pjesa më e madhe e qyteteve më të vjetra të botës janë vendosur rreth “Fertile Crescent” në Lindjen e Mesme, të tjera qytete të hershme renditen si vendbanimet më

Lexo me Shume

Njihuni me “qytetin” lundrues, “Harmony of the seas”

Njihuni me “qytetin” lundrues, “Harmony of the seas”

“Harmony of the seas”, i njohur ndryshe si trageti më i madh në botë, është një qytet i tërë që lundron. Ai u prezantua për publikun fundjavën e kaluar në

Lexo me Shume