Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Punesim"

5,000 euro për një vend pune, arrestohet avokati Kujtim Ibraj

    5,000 euro për një vend pune, arrestohet avokati Kujtim Ibraj

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin Kujtim Ibraj me profesion avokat, i cili akuzohet për “mashtrim” dhe “ushtrim ndikimi të paligjshëm”. Ai akuzohet se ka mashtruar një shtetas,

Lexo me Shume

Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

    Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

20-vjeçarja Anisa A. ka treguar kronologjinë e ngjarjes prej së cilës tashmë ndihet e kërcënuar. Me arsim të mesëm, ajo punonte prej tre muajsh në Qendrën Kulturore të Peshkopisë, me

Lexo me Shume

Çelet “Panairi i Punës 2016”, Rama: 8,000 vende të lira pune, 55% e punëkërkuesve janë pa profesion

    Çelet “Panairi i Punës 2016”, Rama: 8,000 vende të lira pune, 55% e punëkërkuesve janë pa profesion

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, kanë çelur sot Panairin e Punës 2016, të organizuar në Pallatin e

Lexo me Shume

Zbulohet mashtrimi i 27 personave në Tiranë, në kërkim Lule Makashi

    Zbulohet mashtrimi i 27 personave në Tiranë, në kërkim Lule Makashi

Policia e Tiranës ka identifikuar tre persona që mashtronin qytetarët, duke iu premtuar punësim dhe studim në Kanada, Angli dhe Australi. Mësohet se shtetasit  Klevis Rreshka 25 vjeç, Luli Makashi

Lexo me Shume

Prostitucion virtual në Tiranë, ja ku ndodhen disa prej studiove. Vajzat shantazhohen në rast se duan të largohen

    Prostitucion virtual në Tiranë, ja ku ndodhen disa prej studiove. Vajzat shantazhohen në rast se duan të largohen

Disa studio që funksionojnë në Shqipëri, mundësojnë punësim të vajzave, të cilar përmes chatit përmbushin favoret seksuale të klientëve të huaj. Emisioni investigativ “Fiks Fare” ka zbuluar këto studio të

Lexo me Shume

Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

    Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

Në fund të muajit prill do të zhvillohet Panairi i Punës 2016, një mundësi për punëdhënësit dhe punëmarrësit. Ky panair vjen si organizim i Bashkisë së Tiranës në bashkëpunim me

Lexo me Shume