Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Publikimi"

Publikimi i dokumenteve të fshehta, Turqia bllokon qasjen e Wikileaks në vend

    Publikimi i dokumenteve të fshehta, Turqia bllokon qasjen e Wikileaks në vend

Turqia ka reaguar menjëherë pas publikimit të përshpejtuar të dokumenteve nga Wikileaks. Një vendim i menjëhershëm është vënë në zbatim pas bërjes publike të 300 mijë emaileve të partisë në

Lexo me Shume

Wikileaks publikon 300,000 email-e të partisë së Erdogan, tronditet qeveria turke

    Wikileaks publikon 300,000 email-e të partisë së Erdogan, tronditet qeveria turke

Organizata Wikileaks ka vendosur të reagojë sa më parë në përgjigje të spastrimit që qeveria turke po kryen në Turqi pas tentativës për grusht shteti. Pavarësisht sulmit kibernetik ndaj saj,

Lexo me Shume

Sulmi në Nice, filmi “Bastille Day” hiqet nga kinematë franceze

    Sulmi në Nice, filmi “Bastille Day” hiqet nga kinematë franceze

Filmi “Bastille Day” nuk do mund të ndiqet në kinematë franceze pas sulmit të shënuar mbrëmjen e së enjtes në Nice. Në film, aktori Idris Elba luan rolin e një

Lexo me Shume

Provimi i Gjuhë-Letërsisë, AKP publikon skemat e vlerësimit

    Provimi i Gjuhë-Letërsisë, AKP publikon skemat e vlerësimit

Agjencia Kombëtare e Provimeve ka bërë publike skemat e vlerësimit për provimin dytë të Maturës Shtetërore, atë të Gjuhë-Letërsisë, i cili u zhvillua ditën e sotme. Këtij provimi iu nënshtruan

Lexo me Shume

“The Economist” shpjegon: Ç’janë dokumentet e Panamasë dhe pse kanë rëndësi?

    “The Economist” shpjegon: Ç’janë dokumentet e Panamasë dhe pse kanë rëndësi?

Kohë më parë, Benjamin Franklin, i cili nuk kishte dëgjuar për firmën ligjore me bazë në Panama, tha se “asgjë nuk mund të thuhet që është e sigurt, përveç vdekjes

Lexo me Shume