Blitz

Tag "Ps"

Zgjedhjet në Dibër, PS kandidon me Dionis Ymeraj

    Zgjedhjet në Dibër, PS kandidon me Dionis Ymeraj

Një ditë më parë, PD zyrtarizoi Sherefedin Shehun si kandidatin e saj për zgjedhjet në Dibër. Koalicioni mazhoritar ende nuk ka arritur në një vendim final, por kandidati më potencial

Read Full Article

Largimi i deputetit Kosta, Balla: Të respektojë PS

    Largimi i deputetit Kosta, Balla: Të respektojë PS

Pas letrës publike të deputetit socialist Vladimir Kosta për largimin e tij nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste, ka reaguar kryetari i këtij grupi parlamentar, Taulant Balla. Ai është shprehur

Read Full Article

Zgjidhen drejtuesit e rinj të PS në Berat dhe Shkodër

    Zgjidhen drejtuesit e rinj të PS në Berat dhe Shkodër

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Socialiste në Berat dhe Shkodër. Procesi i votimit në Berat ka nisur rreth orës 11:00, ku veç deputetëve

Read Full Article

Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

    Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar listën me kandidaturët që do të kalojnë për votim për zgjedhjen e kryetarëve të partisë në 61 bashkitë në vend. E paqartë mbetet zgjedhja

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Lu dhe Vlahutin “mbledhin” sot PS dhe LSI

    Reforma në drejtësi, Lu dhe Vlahutin “mbledhin” sot PS dhe LSI

Reforma në drejtësi do të mbledhë sot ambasadoren e BE-së, Romana Vlahutin dhe ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu, në një tryezë politike në vend. Ata do të jenë të pranishëm

Read Full Article

Zgjedhja e Elisa Spiropalit zhgënjen anëtarët e PS-së

Zgjedhja e Elisa Spiropalit zhgënjen anëtarët e PS-së

Elisa Spiropali është një figurë e njohur e Partisë Socialiste. Karriera e saj politike nisi me aktivizimin në FRESSH, ku për një kohë mbajti dhe pozicionin e kryetares. Pas fitores

Read Full Article

Rama në selinë e PS-së, u ndan detyrat organizatorëve të rinj

    Rama në selinë  e PS-së, u ndan detyrat organizatorëve të rinj

Vetëm dy ditë pas zgjedhjes së sekretarëve organizative të Partisë Socialiste, kreu i selisë rozë, Edi Rama, i ka mbledhur ata në një takim që ka zgjatur rreth 70 minuta.

Read Full Article

Asambleja e PS-së – propozimet e Ramës, debatet, përjashtimet dhe dorëheqjet

    Asambleja e PS-së – propozimet e Ramës, debatet, përjashtimet dhe dorëheqjet

Mbahet sot mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste, e cila ka në rend dite: zgjedhjen e sekretarit të Përgjithshëm të Partisë; zgjedhjen e Kryesisë; zgjedhjen e sekretarit Ekzekutiv; Komisionin e

Read Full Article

Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

  Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

Deputetët e Partisë Socialiste, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi, kanë mbetur të pakënaqur nga mënyra se si u bënë publike

Read Full Article

Ben Blushi nis lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë”

  Ben Blushi nis lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë”

Deputeti më i diskutuar brenda Partisë Socialiste për momentin, Ben Blushi, pas rezultateve të referendumit ku një përqindje shumë e

Read Full Article

Referendumi i PS-së, ja manipulimet e kryera gjatë votimit

  Referendumi i PS-së, ja manipulimet e kryera gjatë votimit

Më 9 prill, Partia Socialiste mbajti referendumin, i cili u zhvillua pas debateve të ashpra që shkaktoi çështja e mandatit

Read Full Article

Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

  Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

Një një prononcim për mediat, deputeti Ben Blushi tha se referendumi që u mbajt më 9 prill kishte një pjesëmarrje

Read Full Article

Pukë, aksidentohet deputeti Pjerin Ndreu

  Pukë, aksidentohet deputeti Pjerin Ndreu

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu, është aksidentuar sot teksa lëvizte me makinë në aksin rrugor Fushë-Arrëz – Gjegjan. Mësohet

Read Full Article

Socialistët vendosin sot me referendum për mandatin e Ramës

  Socialistët vendosin sot me referendum për mandatin e Ramës

Ka filluar që në orën 08:00 të mëngjesit dhe pritet të mbyllet rreth orës 16:00 referendumi për kreun e partisë.

Read Full Article

Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

  Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

Është caktuar paraprakisht se do të mbahet një referendum më 9 prill për të vendosur nëse duhen apo jo zgjedhje

Read Full Article

Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

  Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

Mimoza Hafizi ka thyer heshtjen një ditë përpara Kongresit të Partisë Socialiste duke shprehur qëndrimin e saj kundër referendumit të

Read Full Article