Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Protestuesit"

(FOTO) Njerëzit “pushtojnë” rrugët e Londrës, kërkojnë qëndrimin në BE

    (FOTO) Njerëzit “pushtojnë” rrugët e Londrës, kërkojnë qëndrimin në BE

Disa ditë pas referendumit që nxorri fitues mbështetësit e Brexit, qindra protestues kanë marshuar nëpër rrugët e Londrës ku janë shprehur kundër vendimit për daljen e Britanisë së Madhe nga

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Inaugurimi i parkut të lojërave, aktivisti Eljan Tanini dëbohet nga protestuesit

    (Ekskluzive) Inaugurimi i parkut të lojërave, aktivisti Eljan Tanini dëbohet nga protestuesit

Vetëm pak metra larg parkut të lojërave te Liqeni Artificial, ku fëmijët të shoqëruar nga prindërit dhe gjyshërit po i gëzoheshin 1 qershorit, protestuesit që gjatë gjithë këtyre muajve kanë

Lexo me Shume

Protestuesit i vënë flakën zyrës së Ivanovit, 3 në pranga

    Protestuesit i vënë flakën zyrës së Ivanovit, 3 në pranga

Vendimi i Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, për të amnistuar politikanët e përfshirë në krimin zgjedhor ka shkaktuar protesta masive. Sipas informacioneve në terren, protestuesit mësohet se i kanë vënë

Lexo me Shume

Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

    Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar vendosjen e masës së sigurisë “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit nga policia pas përplasjes në protestën e Partisë Demokratike. Me këtë kërkesë, prokuroria i

Lexo me Shume