Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "PROTESTE"

Maturantët kundër MAS-it, eventi në Facebook i protestës fshihet për shkaqe të panjohura

    Maturantët kundër MAS-it, eventi në Facebook i protestës fshihet për shkaqe të panjohura

Maturantët e këtij viti bënë të ditur gjatë ditës së sotme zhvillimin e një proteste ditën e nesërme përpara Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit, për të shfaqur haptazi pakënaqësitë lidhur

Lexo me Shume

Listat paraprake të fituesve, studentët kundër MAS-it, nesër në protestë

    Listat paraprake të fituesve, studentët kundër MAS-it, nesër në protestë

Pas publikimit të listave paraprake të studentëve fitues për këtë vit akademik, mijëra studentë kanë shfaqur haptazi pakënaqësinë për skemën e hartuar nga Ministria e Arsimit, e cila lë jashtë

Lexo me Shume

Policia e Kosovës mobilizohet përpara protestës, pritet shtyrja e “Demarkacionit”

    Policia e Kosovës mobilizohet përpara protestës, pritet shtyrja e “Demarkacionit”

Pas lajmërimit të Lëvizjes Vetëvendosje për zhvillimin e një proteste që pritet të nisë në orën 11:00 të ditës së sotme në Prishtinë, Policia e Kosovës është mobilizuar në sigurimin

Lexo me Shume

Vdekja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, familjarët: Përpjekje për fshehje të krimit

    Vdekja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, familjarët: Përpjekje për fshehje të krimit

Në protestën e organizuar nga Partia Demokratike, e cila akuzon Bashkinë e Tiranës për vdekjen e 17-vjeçarit Gjoklaj, ishin të pranishëm edhe familjarët e të riut, trupi i pajetë i

Lexo me Shume

16 foto të personave “pa ngjyrë” në mbështetje të kauzës #BlackLivesMatter

    16 foto të personave “pa ngjyrë” në mbështetje të kauzës #BlackLivesMatter

  Pavarësisht se media dhe policia po përpiqen ta shfaqin brutalitetin policor si një “luftë” mes të bardhëve dhe njerëzve me ngjyrë, shumë persona të bardhë kanë dalë në mbështetje

Lexo me Shume

“Çamëria” bllokon rrugën gjatë vizitës së ministrit grek, përplaset me policinë

    “Çamëria” bllokon rrugën gjatë vizitës së ministrit grek, përplaset me policinë

Me rastin e vizitës së Ministrit të Jashtëm grek Nikos Kotzias, shoqata “Çamëria” është mbledhur përpara Ministrisë së Jashtme ku ka nisur protestën. Protestuesit kanë bllokuar rrugën, ndërkohë që kreu

Lexo me Shume

Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

    Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

I pyetur nga gazetarët nëse e kishte lexuar letrën e kryeministrit Rama, kryetari i PD-së, Basha është përgjigjur se nuk e ka lexuar letrën, pasi siç funksionon zakonisht në Shqipëri,

Lexo me Shume

Deputeti Strazimiri me armë në protestë

    Deputeti Strazimiri me armë në protestë

Një video e publikuar nga News 24 ka treguar se në protestën e sotme te parku i liqenit, ku ishin pjesëmarrës edhe deputetë të opozitës, Gent Strazimiri ka pasur një

Lexo me Shume

Basha pas protestës te liqeni: Shteti ka rënë!

  Basha pas protestës te liqeni: Shteti ka rënë!

Kreu i Partisë Demokratike, pas protestës së zhvilluar nga qytetarët te parku i liqenit, ka dalë në një deklaratë për

Lexo me Shume

(FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

  (FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ndriçim Babasi, është ndaluar nga policia, ndërsa ishte bashkë me disa deputetë  të opozitës në një

Lexo me Shume

Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

  Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, u ka kërkuar qytetarëve të bëhen pjesë e protestës në mbrojtje të parkut. Rreth dy

Lexo me Shume