Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Protesta"

Shoqëria civile njofton: Nesër në protestë përpara bashkisë

Shoqëria civile njofton: Nesër në protestë përpara bashkisë

Aktivistët e shoqërisë civile kanë vendosur të përkrahin stafin e “Publicus”, i cili akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për implikim me qëllim ndalimin e zhvillimit të emisionit. Në lajmërimin

Lexo me Shume

Protesta në Charlotte pas vrasjes së një njeriu me ngjyrë, 12 policë të plagosur

Protesta në Charlotte pas vrasjes së një njeriu me ngjyrë, 12 policë të plagosur

Disa protesta shpërthyen në Karolinën e Veriut pasi një oficer qëlloi për vdekje një njeri me ngjyrë. Turma u mblodh mbrëmjen e së martës teksa thërriste “Pa drejtësi nuk ka

Lexo me Shume

Mjekët në protestë të heshtur, kërkojnë lirimin e kolegëve: Do të kishim bërë të njëjtën gjë

    Mjekët në protestë të heshtur, kërkojnë lirimin e kolegëve: Do të kishim bërë të njëjtën gjë

Mjekët e maternitetit “Koço Gliozheni” kanë zhvilluar sot një protestë njëorëshe përpara godinës së spitalit, ku kanë kërkuar gjykimin në gjendje të lirë të dy kolegëve të tyre. Në deklaratën

Lexo me Shume

Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

    Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

Pavarësisht apelit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të saj, Isa Mustafa, deputetë brenda koalicionit refuzojnë të votojnë demarkacionin. Seanca e përcaktuar për t’u zhvilluar këtë të enjte

Lexo me Shume

Protestuesit sulmojnë me qese uji godinën e qeverisë së Kosovës

    Protestuesit sulmojnë me qese uji godinën e qeverisë së Kosovës

Qytetarët që protestuan kundër aferës “Pronto 2” kanë sulmuar me qese uji  godinën e qeverisë së Kosovës. Në këtë protestë morën pjesë qindra protestues, të cilëve u janë bashkuar edhe

Lexo me Shume

Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

    Skandali i përgjimeve, nis në Prishtinë protesta për “Pronto 2”

Pasditen e sotme, shoqëria civile në Kosovë, është mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti” të Prishtinës për të protestuar ndaj aferës “Pronto 2”. Kjo protestë mbështetet edhe nga Lëvizja Vetëvendosje, –

Lexo me Shume

Qeveria dërgon demarkacionin në kuvend, Vetëvendosja përgatitet për protestë

    Qeveria dërgon demarkacionin në kuvend, Vetëvendosja përgatitet për protestë

Në mbledhjen e ditës së sotme, Qeveria e Kosovës ka proceduar marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi për ratifikim në kuvend. Në fjalën e tij, kreu i kabinetit qeverisës,

Lexo me Shume

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

    ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Kabul, shkon në 61 numri i viktimave

Një shpërthim ka tronditur sot kryeqytetin afgan, Kabul. Si pasojë e një shpërthimi në mes të një marshi protestues kanë humbur jetën 61 persona dhe janë plagosur 207 të tjerë.

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, protestueset: Nesër do lyhemi me benzinë

  Reforma në drejtësi, protestueset: Nesër do lyhemi me benzinë

Në ambientet e jashtme të parlamentit ku po zhvillohet seanca vendimtare për reformën në drejtësi, tre gra i bëjnë thirrje

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Shoqëria Civile proteston para Kuvendit

  Reforma në drejtësi, Shoqëria Civile proteston para Kuvendit

Pak përpara nisjes së seancës plenare, Shoqëria Civile është mbledhur përpara ambienteve të Kuvendit, për të kërkuar që të votohet

Lexo me Shume

Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

  Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

Pasditen e sotme u zhvillua protesta në mbrojtje të fëmijëve që kanë rënë pre e dhunës dhe abuzimeve seksuale. Qindra

Lexo me Shume

Protestë përpara Kryeministrisë kundër ndërtimit të digave në Vjosë

  Protestë përpara Kryeministrisë kundër ndërtimit të digave në Vjosë

Protestues nga lugina e Vjosës së bashku me ushtrues të sportit të kajakut, kanë protestuar sot përpara Kryeministrisë kundër ngritjes

Lexo me Shume

S’morën pagat e 10 muajve, protesta e naftëtarëve të ARMO-s zhvendoset para Kuvendit

  S’morën pagat e 10 muajve, protesta e naftëtarëve të ARMO-s zhvendoset para Kuvendit

Naftëtarët e kompanisë ARMO kanë zhvendosur protestën e tyre përpara Parlamentit për shkak se prej 10 muajsh ende nuk kanë

Lexo me Shume

(Foto) Dy anët e medaljes brenda Parkut të Liqenit…

(Foto) Dy anët e medaljes brenda Parkut të Liqenit…

  Që prej fillimit të hartimit të një plani nga Bashkia e Tiranës, për të ndërhyrë në një pjesë të

Lexo me Shume

Tension në rrugën e plazhit në Durrës, 300 aktivistë të AK-së hedhin bomba tymuese

  Tension në rrugën e plazhit në Durrës, 300 aktivistë të AK-së hedhin bomba tymuese

Treqind aktivistë të Aleancës Kuq e Zi kanë bllokuar rrugën e plazhit në Durrës dhe në shenjë proteste kanë hedhur

Lexo me Shume

Ja fotot e rralla nga masakra e 2 prillit në Shkodër

  Ja fotot e rralla nga masakra e 2 prillit në Shkodër

Katër persona të pafajshëm u ekzekutuan gjatë protestës masive të zhvilluar në Shkodër më 2 prill 1991. Pamjet e fiksuara

Lexo me Shume

Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

  Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një mbledhje urgjente drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve të PD-së. Mbledhja,

Lexo me Shume

Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

  Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ishte gjatë pasdites në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkoi informacion lidhur me personat

Lexo me Shume

Plagosja e tri policeve në protestë, Veliaj: Mesjetare sjellja e opozitarëve

  Plagosja e tri policeve në protestë, Veliaj: Mesjetare sjellja e opozitarëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar lidhur me dhunën e ushtruar ndaj tre policeve dhe prezencën e

Lexo me Shume

Shtyhet protesta e opozitës, Ymeri: Për shkak të Pashkëve

  Shtyhet protesta e opozitës, Ymeri: Për shkak të Pashkëve

Protesta e opozitës, e paralajmëruar për nesër në orën 14:00 në Prishtinë, është vendosur të shtyhet. Lideri i AAK-së, Ramush

Lexo me Shume