Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Prokuroria"

Vdekja në maternitet, prokuroria: Ja pse kërkuam arrestimin e mjekëve

    Vdekja në maternitet, prokuroria: Ja pse kërkuam arrestimin e mjekëve

Nga Anduena Llabani Një ditë pas ngjarjes së rëndë në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, prokuroria shpjegoi arsyet e urdhër-arresteve që lëshoi ndaj dy mjekëve të këtij institucioni. Vdekja e

Lexo me Shume

Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

    Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë të shënuar në Himarë, ku një turist rus humbi jetën si pasojë e goditjes nga mjeti lundrues, prokuroria ka bërë me dije detaje të

Lexo me Shume

Avioni i drogës në Divjakë, Giorgio Riformato kërkon ta kryejë dënimin në Itali

    Avioni i drogës në Divjakë, Giorgio Riformato kërkon ta kryejë dënimin në Itali

Giorgio Riformato, piloti i avionit ‘të famshëm’ të drogës që ra në plazhin e Divjakës, ka kërkuar në Gjykatën e Krimeve të Rënda që ta kryejë dënimin e tij në

Lexo me Shume

“Jam i pafajshëm!” – Arrestohet Elvis Rroshi!

    “Jam i pafajshëm!” – Arrestohet Elvis Rroshi!

Arrestohet Kryetari i Bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi! Me urdhër të Prokurorisë, gjykata ka caktuar masën “Arrest me burg” për Rroshin, i akuzuar për “falsifikim të vulave, të stampave dhe të

Lexo me Shume

Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

    Përgjimi i ministrit Tahiri, merret në pyetje sekretarja e tij. Llalla takon ambasadorin italian

Prokuroria ka marrë në pyetje sekretaren e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, pas gjetjes së një pajisje përgjuese në ambientet e këtij dikasteri. Mësohet se ajo është thirrur për të

Lexo me Shume

La punonjësit pa sigurime dhe sponsorizoi klubin e futbollit, në kërkim ish-kryebashkiaku Halili

    La punonjësit pa sigurime dhe sponsorizoi klubin e futbollit, në kërkim ish-kryebashkiaku Halili

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Hasan Halili, është shpallur në kërkim nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”. Ai akuzohet se nuk ka paguar sigurimet e punonjësve të bashkisë, duke sponsorizuar një shumë

Lexo me Shume

Igli Totozani: Dyshojmë se jetimët që mbushin 18 vjeç përdoren për prostitucion e trafik droge

    Igli Totozani: Dyshojmë se jetimët që mbushin 18 vjeç përdoren për prostitucion e trafik droge

Avokati i Popullit Igli Totozani ka shprehur shqetësimin mbi vështirësitë që has një jetim, nisur nga ngjarjet e fundit të turpshme në jetimoren e Shkodrës. I ftuar për të diskutuar

Lexo me Shume

Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

    Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

Prokuroria e Kurbinit ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj babait të deputetit Prenga, Ndue Prenga. Ky i fundit akuzohet për “Falsifikim dokumentesh” për shkak se nëpërmjet

Lexo me Shume

Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

  Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

Policia ka lëshuar urdhër-arresti për Presidentin e shkollës së mesme jopublike “Dituria” në Kavajë, Vath Gylshenin dhe drejtorin e shkollës

Lexo me Shume

Dhunimi barbar i gazetarit, arrestohet presidenti i “Kastriotit”

  Dhunimi barbar i gazetarit, arrestohet presidenti i “Kastriotit”

Policia e Tiranës ka ndaluar presidentin e ekipit të “Kastriotit”, 29-vjeçarin Alban Vogli, banues në Krujë. Ai akuzohet se ka

Lexo me Shume

Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

  Zbardhet dëshmia e gjyqtarit Hoxha: Paratë s’kishin lidhje me procesin gjyqësor

I arrestuar mbrëmjen e djeshme bashkë me të birin, gjyqtari Ibrahim Hoxha ka dëshmuar përpara Prokurorit lidhur me paratë që

Lexo me Shume

Qëlloi me armë ndaj një personi, prokuroria çon për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës

  Qëlloi me armë ndaj një personi, prokuroria çon për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës

Prokuroria e Korçës ka dërguar për gjykim ish-kreun e Ujësjellësit të Ersekës, Orest Malushi, ndaj të cilit rëndojnë akuzat “Kanosje”

Lexo me Shume

Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

  Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

Gjyqi i “grupit të vrasësve me pagesë” po shkon drejt fundit, pas zhvillimit të 55 seancave. Në seancën e ditës së

Lexo me Shume

Kërcënime nga Shullazi, Kastrati: Nuk e njoh, s’kam patur asnjë bisedë me të

  Kërcënime nga Shullazi, Kastrati: Nuk e njoh, s’kam patur asnjë bisedë me të

Presidenti i “Kastrati Group”, Shefqet Kastrati, ka hedhur poshtë lajmet e përhapura për kërcënimin e tij nga Emiljano Shullazi. Ai

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

  “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar

Lexo me Shume

Dhunoi jetimin 3-vjeçar, kujdestarja Dafina Fama dënohet me shërbim prove

  Dhunoi jetimin 3-vjeçar, kujdestarja Dafina Fama dënohet me shërbim prove

Kujdestarja Dafina Fama, e cila pak kohë më parë u akuzua për dhunën e ushtruar ndaj jetimit 3-vjeçar në Shtëpinë

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

  “Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë ditën e sotme pretencën për nëntë imamët që akuzohen për rekrutimin e luftëtarëve

Lexo me Shume