Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Projektligj"

Propozoi ndalimin e përhershëm të hyrjes së refugjatëve, kryeministri australian përballet me kritika të shumta

    Propozoi ndalimin e përhershëm të hyrjes së refugjatëve, kryeministri australian përballet me kritika të shumta

Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull, u shpreh se do të dërgojë së shpejti në parlament projektligjin që do të pengojë hyrjen e refugjatëve me barka i drejtohen Australisë. Sipas tij,

Lexo me Shume

Basha pas letrës së qytetarit: PD, financuese e arsimit të lartë për fëmijët e shqiptarëve

    Basha pas letrës së qytetarit: PD, financuese e arsimit të lartë për fëmijët e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetin social Facebook, pas letrës së një qytetari dixhital nga Shkodra që nuk mund t’i dërgojë dot fëmijët në shkollë për

Lexo me Shume

Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

    Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

Në rendin e seancës së sotme plenare parashikohet diskutimi i dy projektligjeve, “Për ndihmën shoqërore” dhe “Për marrëveshjet ndërkombëtare në Republikën e Shqipërisë”. Në rend dite janë edhe tre projektrezoluta,

Lexo me Shume