Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Projekt"

Përurohet “Reja”, Veliaj: Një copë Europë në Tiranë

    Përurohet “Reja”, Veliaj: Një copë Europë në Tiranë

Ditën e sotme është përuruar në Tiranë vepra “Reja”, e projektuar nga arkitekti japonez me famë botërore Sou Fujimoto. Ky projekt i vendosur në lulishten përpara Galerisë Kombëtare të Arteve

Lexo me Shume

Veliaj: Nishani, njeri i lig, keqpërdori pushtetin. Fasada e stadiumit s’do preket

    Veliaj: Nishani, njeri i lig, keqpërdori pushtetin. Fasada e stadiumit s’do preket

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i është përgjigjur disa pyetjeve të moderatorit Blendi Fevziu. I pyetur për përplasjet e tij me Presidentin e

Lexo me Shume

(FOTO) Projekti për sheshin “Skënderbej”, Rama për Bashën: E la heroin si polic trafiku

    (FOTO) Projekti për sheshin “Skënderbej”, Rama për Bashën: E la heroin si polic trafiku

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mori pjesë sot në prezantimin e projektit për sheshin “Skënderbej”. Teksa kujtoi kohën kur vetë ishte kryebashkiaku i Tiranës, ai bëri një prezantim për projektin

Lexo me Shume

Turizmi, Rama: Do të ndërtojmë korridorin Vlorë-Himarë, por vlonjatët do nxjerrin sërish bishta

    Turizmi, Rama: Do të ndërtojmë korridorin Vlorë-Himarë, por vlonjatët do nxjerrin sërish bishta

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar nga Vlora projektin më të ri për këtë qytet. Bëhet fjalë për ndërtimin e korridorit Vlorë-Himarë që do të mundësojë udhëtimin përgjatë bregdetit jonian. Ai tha

Lexo me Shume