Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Procedim penal"

Sekuestrohen 20 kg kanabis në Kapshticë, ndalohet çifti i të rinjve

    Sekuestrohen 20 kg kanabis në Kapshticë, ndalohet çifti i të rinjve

Policia kufitare e Kapshticës ka kryer sekuestrimin e 20 kg lëndë narkotike “Cannabis sativa”, ka vënë në pranga një shtetas dhe ka nisur procedimin penal ndaj një tjetre. Është arrestuar

Lexo me Shume

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 7 persona në Korçë

    Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 7 persona në Korçë

Policia e Korçës ka vënë në pranga shtatë persona dhe ka nisur procedimin penal ndaj dy të tjerëve, të cilët akuzohen se shpërndanin lëndë narkotike të llojeve të ndryshme dhe

Lexo me Shume

Vrasja në Durrës, biznesmeni u qëllua 15 herë. Shoqërohen 20 persona

    Vrasja në Durrës, biznesmeni u qëllua 15 herë. Shoqërohen 20 persona

Biznesmeni Shpëtim Shala, i cili u gjet i vdekur brenda automjetit tip “Volkswagen” me targa AA086HJ pranë një lokali në lagjen nr. 13, thuhet se është qëlluar 15 herë. Policia ka nisur

Lexo me Shume

I urinuan në kokë dhe e filmuan, policia zbulon autorët. Nis procedimi penal

    I urinuan në kokë dhe e filmuan, policia zbulon autorët. Nis procedimi penal

Një i ri 20-vjeçar ra viktimë e bullizmit të shfaqur nga dy të rinj të tjerë, që në shenjë hakmarrjeje i urinuan në kokë të riut A. Ç. dhe filmuan

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, prokuroria nis procedimin penal: Lëvizja, pa ndonjë shkak të ligjshëm

    Aksidenti ajror, prokuroria nis procedimin penal: Lëvizja, pa ndonjë shkak të ligjshëm

Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar procedimin penal për dyshimet se janë shkelur rregullat e fluturimit ajror dhe për lëvizje të trupave ushtarake pa shkak të ligjshëm. Një burim për “TCH”

Lexo me Shume