Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Prince"

Zbulohet shkaku i vërtetë i vdekjes së Prince

    Zbulohet shkaku i vërtetë i vdekjes së Prince

Mbidoza e ilaçeve qetësuese është shkaku zyrtar i vdekjes së muzikantit Prince. Kanë qenë testet laboratorike ato që e kanë dëshmuar, lajm të cilin policia e ka referuar për “Associated

Lexo me Shume

Madonna shndërrohet në Prince

    Madonna shndërrohet në Prince

Madonna nderoi legjendën Prince mbrëmjen e të dielës në Billboard Music Awards, që u mbajt në Las Vegas. 57-vjeçarja e ulur në një fron të purpurt këndoi në nderim të

Lexo me Shume

Kjo është pjata e fundit që shefat e kuzhinës përgatitën për Prince

Kjo është pjata e fundit që shefat e kuzhinës përgatitën për Prince

Ray dhe Juall Roberts, shefat e restorantit “Peoples Organic” kanë qenë kuzhinerët e Prince. Pas vdekjes së këtij të fundit, çifti i kuzhinerëve kanë treguar eksperiencën e tyre duke i

Lexo me Shume

Reagimet e personazheve të famshëm për shuarjen e Prince

    Reagimet e personazheve të famshëm për shuarjen e Prince

Arti i legjendarit Prince ka pasur një impakt aq të madh, sa ka bërë për vete jo vetëm njerëz të thjeshtë, por edhe personazhe të njohur. Dhe largimi i tij

Lexo me Shume

Eshtrat e Prince digjen. Të afërmit i japin lamtumirën në një ceremoni private

    Eshtrat e Prince digjen. Të afërmit i japin lamtumirën në një ceremoni private

“ “Eshtrat e Prince janë djegur”, – njoftoi dje publicistja e yllit të muzikës pop. Yvette Noel-Schurre nuk dha informacion shtesë se kur dhe ku u krye procedura. “Prince u

Lexo me Shume

Nicole Kidman: Prince ka qenë i rëndësishëm në jetën time

    Nicole Kidman: Prince ka qenë i rëndësishëm në jetën time
Lexo me Shume

Autopsia tregon shkakun e vdekjes së Prince

    Autopsia tregon shkakun e vdekjes së Prince

  Vdekja e muzikantit Prince pak ditë më parë ishte e papritur për të gjithë, pasi ai ishte në mes të një turneu botëror. Në fillim u mendua për një

Lexo me Shume

Ja cilat janë 6 performancat më të mira të Prince

Ja cilat janë 6 performancat më të mira të Prince

Legjenda e muzikës, Prince, vdiq në shtëpinë e tij në Minnesota. Muzika e tij e bëri që të ishte një nga artistët më të paguar të pop-it në të gjitha

Lexo me Shume

Këngëtari Prince ndahet nga jeta!

  Këngëtari Prince ndahet nga jeta!

Kanë nisur investigimet e policisë së Minnesota-s në “Paisley Park”, në studion regjistruese nën pronësinë e këngëtarit Prince. Sipas raportimeve

Lexo me Shume