Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Prezantim"

Përurohet “Reja”, Veliaj: Një copë Europë në Tiranë

    Përurohet “Reja”, Veliaj: Një copë Europë në Tiranë

Ditën e sotme është përuruar në Tiranë vepra “Reja”, e projektuar nga arkitekti japonez me famë botërore Sou Fujimoto. Ky projekt i vendosur në lulishten përpara Galerisë Kombëtare të Arteve

Lexo me Shume

Pjesëmarrëse në Bienalen e Venecias, Shqipëria prezantohet ndryshe

    Pjesëmarrëse në Bienalen e Venecias, Shqipëria prezantohet ndryshe

Shqipëria do të marrë pjesë në Bienalen e Venecias, duke u prezantuar në një mënyrë inovative me projektin e titulluar “Të kam lënë mallin”. Katër grupe polifonike shqiptare janë pjesë

Lexo me Shume

(VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

    (VIDEO) Prezantohet projekti i “Arenës Kombëtare”, Rama: Ndër më të bukurit në Europë

Paraditen e sotme është prezantuar projekti i stadiumit të ri kombëtar, për të cilin kreu i FSHF-së, Armando Duka, tha se ishte rezultat i një bashkëpunim të përbashkët me qeverinë.

Lexo me Shume