Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Pretence"

Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

    Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

Gjyqi i “grupit të vrasësve me pagesë” po shkon drejt fundit, pas zhvillimit të 55 seancave. Në seancën e ditës së sotme, Prokuroria lexoi konkluzionet përfundimtare për të akuzuarit dhe vitet

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

    “Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë ditën e sotme pretencën për nëntë imamët që akuzohen për rekrutimin e luftëtarëve xhihadistë drejt Sirisë. Për prokurorinë, të gjitha akuzat për të

Lexo me Shume