Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Presidenti"

Ndërron jetë presidenti i parë i Sllovakisë të pavarur

    Ndërron jetë presidenti i parë i Sllovakisë të pavarur

Presidenti i parë i Sllovakisë, Michal Kovac, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare pasi vuante prej një kohe të gjatë nga sëmundja e Parkinsonit. Lajmi është bërë i ditur nga

Lexo me Shume

Peticioni “Presidenti të zgjidhet nga populli” firmoset nga mbi 7,500 qytetarë

    Peticioni “Presidenti të zgjidhet nga populli” firmoset nga mbi 7,500 qytetarë

Peticioni i iniciuar nga deputeti socialist Ben Blushi për zgjedhjen e Presidentit nga populli ka arritur deri tani të firmoset nga mbi 7,500 firma nga 10,000 që nevojiten. Peticioni është

Lexo me Shume

Blushi dhe Hafizi shpallin nismën: Presidenti të zgjidhet nga populli

    Blushi dhe Hafizi shpallin nismën: Presidenti të zgjidhet nga populli

Deputetët socialistë Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë shpallur ditën e sotme nismën për disa ndryshime kushtetuese. Përmes saj, ata synojnë të arrijnë zgjedhjen e Presidentit nga populli dhe që

Lexo me Shume

Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

    Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

Gjatë vizitës së Presidentit të Hungarisë, János Áder, në Tiranë, është vendosur një pllakatë përkujtimore në nder të heroit kombëtar hungarez Janosh Huniadi. Në ceremoninë e organizuar, presidenti i Hungarisë

Lexo me Shume

Presidenti i Hungarisë viziton Tiranën, pritet nga Nishani

    Presidenti i Hungarisë viziton Tiranën, pritet nga Nishani

Presidenti i Hungarisë, Janos Ader, viziton ditën e sotme Shqipërinë. Ai ka mbërritur pak minuta më parë në presidencë ku është pritur nga kreu i shtetit, Bujar Nishani. Pas përfundimit

Lexo me Shume