Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "President"

Zyrtare, ndërron jetë një ndër liderët më autoritarë të Azisë

    Zyrtare, ndërron jetë një ndër liderët më autoritarë të Azisë

Qeveria në Uzbekistan ka konfirmuar vdekjen e presidentit Islam Karimov, gjashtë ditë pasi u shtrua në spital për shkak të hemorragjisë në tru. Një ndër udhëheqësit më autoritarë të Azisë,

Lexo me Shume

Robert De Niro: Donald Trump është krejtësisht i luajtur mendsh!

    Robert De Niro: Donald Trump është krejtësisht i luajtur mendsh!

Aktori dhe producenti amerikan, Robert De Niro, e ka cilësuar si “të luajtur mendsh” kandidatin republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump. “Trump, një biznesmen miliarder që kërkon postin e

Lexo me Shume

Fushata antidrogë në Filipine, 465 vdekje në rreth një muaj

    Fushata antidrogë në Filipine, 465 vdekje në rreth një muaj

Një fushatë e vështirë mund të cilësohet fushata e ndërmarrë nga Presidenti i ri i Filipineve, Rodrigo Duterte në luftën kundër krimit. Fotografi shokuese të publikuara nëpër mediat sociale, ku

Lexo me Shume

Aktori Will Smith i futet politikës

    Aktori Will Smith i futet politikës

Sipas asaj që raporton RadarOnline.com, aktori Will Smith është aq i fiksuar për të ndryshuar rrjedhën e karrierës së tij, sa për këtë është i gatshëm të “çrrënjosë” edhe familjen

Lexo me Shume

Brazil, pezullohet nga posti i presidentes Dilma Rousseff

    Brazil, pezullohet nga posti i presidentes Dilma Rousseff

Debati përfshiu Senatin e Brazilit, lidhur me çështjen nëse presidentja Dilma Rousseff duhet të përballet ose jo në gjyq lidhur me akuzat që rëndojnë mbi të. Në përfundim, senatorët votuan

Lexo me Shume

Tre ish-presidentët paraqesin kërkesat e tyre, i drejtojnë letër Kuvendit dhe komisioneve

    Tre ish-presidentët paraqesin kërkesat e tyre, i drejtojnë letër Kuvendit dhe komisioneve

Tre ish-presidentët e Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi, i kanë drejtuar një letër Kuvendit të Shqipërisë, anëtarëve të Komisionit për Reformën në Drejtësi dhe atyre

Lexo me Shume

Fytyra e re që do të zëvendësojë presidentin amerikan në kartëmonedhën 20$

Fytyra e re që do të zëvendësojë presidentin amerikan në kartëmonedhën 20$

Pak kohë më parë, qeveria e SHBA-së hapi sondazhin për të votuar dhe, sigurisht, për të sugjeruar emrat që do të zëvendësonin disa nga fytyrat aktuale në kartëmonedhat 5$, 10$

Lexo me Shume

Thaçi inauguron Presidencën, gaz lotsjellës në ambientet e jashtme

    Thaçi inauguron Presidencën, gaz lotsjellës në ambientet e jashtme

Një incident është raportuar në Prishtinë, pak minuta më parë, ku bëhej gati për t’u nisur ceremonia zyrtare e inaugurimit të Hashim Thaçit si president i ri i Kosovës. Ndërkohë

Lexo me Shume

Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

  Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka folur lidhur me ftesën e Thaçit për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit

Lexo me Shume

Thaçi president, detaje nga programi i ceremonisë së inaugurimit

  Thaçi president, detaje nga programi i ceremonisë së inaugurimit

Më 7 prill, Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, do të betohet përpara deputetëve të Kosovës dhe do marrë mandatin e

Lexo me Shume