Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Premier League"

Zlatan Ibrahimoviç: Nga PSG-ja më mungon veç… paga!

    Zlatan Ibrahimoviç: Nga PSG-ja më mungon veç… paga!

Zlatan Ibrahimoviç nuk zhgënjen asnjëherë në deklaratat e tij; gjithmonë i sinqertë dhe… mendjemadh! Pyetjes së “SRF” se çfarë i mungon më shumë nga Paris Saint Germain, ai i është përgjigjur:

Lexo me Shume

Thibaut Courtois: Pas një sezoni të vështirë, sot ndihem shumë mirë!

    Thibaut Courtois: Pas një sezoni të vështirë, sot ndihem shumë mirë!

Thibaut Courtois pranon se më në fund ndihet i lumtur me situatën që po kalon te Chelsea, nën drejtimin e trajnerit të ri Antonio Conte dhe stafit të tij. Pas

Lexo me Shume

“Çmendet” Manchester United: Gati 100 milionë për Marco Verratti-n

    “Çmendet” Manchester United: Gati 100 milionë për Marco Verratti-n

Trajneri i sapozgjedhur Jose Mourinho kërkon Marco Verratti-n në qendër të mesfushës së Manchester United. Klubi anglez ka nisur bisedat me Paris Saint Germain për futbollistin që mendohet të jetë

Lexo me Shume

Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

    Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

Nuk i ka ardhur ende fundi historisë së konfliktit mes Jose Mourinho-s dhe ish-mjekes së stafit të ekipit të Chelsea-t, Eva Carneiro. Nga informacionet e fundit, Carneiro ka refuzuar kompensimin

Lexo me Shume

Zyrtare: Jose Mourinho është trajneri i ri i Manchester United!

    Zyrtare: Jose Mourinho është trajneri i ri i Manchester United!

Flitej prej kohësh se “The Special One” ishte në krye të listës së kandidatëve për të marrë drejtimin e Manchester United. Sot vjen edhe zyrtarizimi i shumëpritur nga tifozë të

Lexo me Shume

Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

    Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

Tashmë është zyrtare: Leicester City shpallet kampion në Premier League! Ëndrra e futbollistëve të ekipit, e një qyteti të tërë dhe e miliona dashamirësve të futbollit anembanë botës bëhet realitet:

Lexo me Shume

Cesc Fabregas: Nuk dua që Tottenham të dalë kampion

    Cesc Fabregas: Nuk dua që Tottenham të dalë kampion

Edhe pse Cesc Fabregas tashmë është një futbollist i Chelsea-t, ai kurrsesi nuk ka reshtur së bëri tifo për ish-skuadrën ku u bë i famshëm, Arsenal! Duke iu referuar luftës

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

    Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat me rezultatin 0-3 kurorëzuan, për Manchester City, një nga javët

Lexo me Shume

Leicesteri i pandalshëm bën për vete edhe Mourinhon

  Leicesteri i pandalshëm bën për vete edhe Mourinhon

Nuk di të ndalet Leicesteri i Claudio Ranierit! Tashmë një hap larg fitores së titullit në Premier League, gjë që

Lexo me Shume