Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Portugalia"

Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

    Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

Portugalia kampione e Europës. Ndoshta shumë pak ishin ata që do ta besonin këtë, ama futbollistët e Fernando Santos arritën të ngrinin kupën. Zhgënjimi në kampin francez është i madh, por futbolli

Lexo me Shume

Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

    Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

Fitorja e Portugalisë nuk është pritur aspak mirë në Francë. Mënjëherë pas përfundimit të ndeshjes, në Paris shpërthyen trazirat. Tifozët francezë nisën të godisnin me shishe qelqi, çka detyroi policinë

Lexo me Shume

Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

    Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

Përballja e djeshme mes Kroacisë dhe Portugalisë e vlefshme për fazën 1/8 të Euro 2016 ishte një prej më të priturave, ama brenda 90 minutave të para të lojës ajo

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

    Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

Nuk ka qenë vetëm rezultati zhgënjyes i ndeshjes ai që ka mërzitur yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo. Pas ndeshjes së përfunduar me rezultatin 1:1, ku portugezi nuk shkëlqeu

Lexo me Shume