Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "politike"

Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

    Meta: S’kanë lindur burra që të më shantazhojnë, ja përpara kujt përulem!

Kreu i Kuvendit e njëherazi kryetari i LSI-së, Ilir Meta, shprehet i sigurt se nuk ka ndonjë çështje të ngritur ndaj tij, pasi të gjitha çështjet kanë qenë politike. Ai

Lexo me Shume

Meta vlerëson PBDNJ: Përfaqësuese e denjë e minoritetit grek

    Meta vlerëson PBDNJ: Përfaqësuese e denjë e minoritetit grek

Kryeparlamentari Ilir Meta uroi Partinë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut për organizimin e Kongresit dhe shprehu vlerësimin për rolin e moderuar dhe konstruktiv që ajo luan në politikën shqiptare, por

Lexo me Shume

Ben Blushi nis lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë”

    Ben Blushi nis lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë”

Deputeti më i diskutuar brenda Partisë Socialiste për momentin, Ben Blushi, pas rezultateve të referendumit ku një përqindje shumë e lartë e votave ishin pro-Ramës, ka lajmëruar se do të

Lexo me Shume

Pas largimit nga PD, ja çfarë thotë Çiljeta për Sali Berishën

    Pas largimit nga PD, ja çfarë thotë Çiljeta për Sali Berishën

Çiljeta Xhilaga, këngëtarja e njohur njihet jo vetëm për këngë hite, ekstravagancë dhe pamje, por edhe për rrugëtimin e saj politik. Ajo ka qenë pjesë e grupimeve të organizmave të

Lexo me Shume

Rama letër Bashës: Ne jemi gati, po ju?

    Rama letër Bashës: Ne jemi gati, po ju?

Gjatë konferencës së djeshme me komisionerin e BE-së, Johanes Hahn, kryeministri shqiptar ka bërë një ftesë për kryetarin e opozitës, Lulzim Basha, që të lënë mënjanë disa konflikte mes tyre

Lexo me Shume

Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

    Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

Mimoza Hafizi ka thyer heshtjen një ditë përpara Kongresit të Partisë Socialiste duke shprehur qëndrimin e saj kundër referendumit të propozuar nga kryeministri Rama. Sipas Ramës duhet mbajtur një referendum

Lexo me Shume