Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "policia"

Inaugurohet website i ri i policisë, publikohen fotot e personave më të kërkuar në Tiranë

    Inaugurohet website i ri i policisë, publikohen fotot e personave më të kërkuar në Tiranë

Nga Anduena Llabani Nuk janë aspak të rralla rastet kur në të njëjtin lokal që konsumojmë kafen, drekën apo darkën të kemi ngjitur apo fare pranë persona të cilët figurojnë

Lexo me Shume

Aksident i rëndë në Peqin, daja shtyp nipin 10-vjeçar

    Aksident i rëndë në Peqin, daja shtyp nipin 10-vjeçar

Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në Peqin, ku një fëmijë 10-vjeçar është përplasur për vdekje nga një kamionçinë që drejtohej nga daja e tij. Paraditen e sotme

Lexo me Shume

Pogradec, një 18-vjeçar ekzekutohet nga një bashkëmoshatar

    Pogradec, një 18-vjeçar ekzekutohet nga një bashkëmoshatar

Një i ri 18-vjeçar është ekzekutuar pasditen e sotme në një lokal në rrugën “Rinia” të qytetit të Pogradecit. Mësohet se i riu me iniciale F. H. është ekzekutuar me

Lexo me Shume

Vijon aksioni anti-kanabis, asgjësohen 3200 bimë narkotike në Krujë dhe 970 në Ishëm

    Vijon aksioni anti-kanabis, asgjësohen 3200 bimë narkotike në Krujë dhe 970 në Ishëm

Në kuadër të operacionit kundër kultivimit dhe tregtimit të lëndëve narkotike, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, kanë asgjësuar 3200 bimë narkotike. Gjatë kontrollit të ushtruar në vendin

Lexo me Shume

Vrau bashkëshorten, 73-vjeçari: E mbushi kupën

    Vrau bashkëshorten, 73-vjeçari: E mbushi kupën

I akuzuari për vrasjen e bashkëshortes së tij një ditë më parë, Veli Dervishi ka dëshmuar në polici se e vrau gruan për shkak se ajo “e kishte mbushur kupën”.

Lexo me Shume

Sulm me hanxhar në Bruksel, një grua plagos 3 persona

    Sulm me hanxhar në Bruksel, një grua plagos 3 persona

Policia belge ka qëlluar për vdekje një grua në periferi të Brukselit pas tentativës së saj për të goditur me hanxhar disa persona. Lajmi është konfirmuar dhe nga Prokuroria Publike e

Lexo me Shume

Vdekja e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj, reagon Policia Greke

    Vdekja e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj, reagon Policia Greke

Policia greke ka reaguar zyrtarisht për vdekjen e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj. Në një komunikatë për mediat, Policia Greke shprehet për vdekjen e shqiptarit në stacionin policor grek të policisë “Kato

Lexo me Shume

Vlorë, asgjësohen 14.400 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

Vlorë, asgjësohen 14.400 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

Policia e Vlorës ka bërë me dije asgjësimin e një sasie prej 14,400 rrënjë bimë Cannabis Sattiva përmes copëtimit dhe djegies. Ka nisur hetimi për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

Lexo me Shume

Krim në familje në Dukagjin, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

  Krim në familje në Dukagjin, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

Një krim i rëndë është shënuar ditën e sotme në Dukagjin, ku pas një sherri në fshatin Lekaj të Dukagjinit,

Lexo me Shume

I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

  I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

Policia e Durrësit ka bërë me dije një pengmarrje të shënuar ditën e sotme në Kodër Rrashbull, ku një i

Lexo me Shume

Horror në Londër, treni i pret kokën një djali

  Horror në Londër, treni i pret kokën një djali

Një aksident i frikshëm është shënuar ditën e djeshme në Londër. Një 20-vjeçar që ishte duke udhëtuar me trenin e

Lexo me Shume

Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

  Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

Një tentativë grabitje është shënuar mbrëmjen e djeshme në ish-Bllok, në rrugën “Ismail Qemali”. Mësohet se grabitësit kanë tentuar të

Lexo me Shume

Gjermani, një i armatosur i gjakosur mbyllet në restorantin e tij

  Gjermani, një i armatosur i gjakosur mbyllet në restorantin e tij

Një person është parë të futet i armatosur në restorantin e tij në Saarbrücken, Gjermani. I identifikuar si Robert S.

Lexo me Shume

Aksidenti në Velipojë, policia: Segmenti rrugor s’ka sinjalistikën e nevojshme. 2 nga viktimat do martoheshin më 14 gusht

  Aksidenti në Velipojë, policia: Segmenti rrugor s’ka sinjalistikën e nevojshme. 2 nga viktimat do martoheshin më 14 gusht

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i rëndë, shënuar ditën e sotme në Velipojë, ku një makinë me katër

Lexo me Shume

Velipojë, policia: Humbja e kontrollit, shkak i aksidentit

  Velipojë, policia: Humbja e kontrollit, shkak i aksidentit

Policia ka bërë me dije informacionin zyrtar lidhur me shkaqet e aksidentit të shënuar ditën e sotme në Velipojë. Nga

Lexo me Shume

Po priste dru në pyll, bie nga lartësia dhe humb jetën 60-vjeçari

  Po priste dru në pyll, bie nga lartësia dhe humb jetën 60-vjeçari

Një shtetas 60-vjeçar në Korçë ka humbur jetën për shkak të rrëzimit nga pema. Burime të policisë shprehen se viktima

Lexo me Shume

Tropojë – Polici plagos kushuririn me armë

  Tropojë – Polici plagos kushuririn me armë

Efektivi i policisë së Tropojës ka plagosur kushuririn e tij me armë zjarri. Sipas informacioneve të para të dhëna nga

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, policia: 30,000 euro për atë që jep informacion

  Grabitja në Rinas, policia: 30,000 euro për atë që jep informacion

Në një deklaratë për mediat, Policia e Durrësit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve që të bashkëpunojnë për kapjen e grabitësve.

Lexo me Shume

Telefonoi 911-n sepse e dashura nuk i blinte vodka. Përfundon në qeli

  Telefonoi 911-n sepse e dashura nuk i blinte vodka. Përfundon në qeli

  Jack Means ndoshta është një nga personat që e di ç’ndjenjë është keqardhja kur bën një telefonatë false. Ai

Lexo me Shume

Përplasja me armë në Elbasan, zbulohet pse fisi Çapja qëlloi me armë policinë

  Përplasja me armë në Elbasan, zbulohet pse fisi Çapja qëlloi me armë policinë

Një përplasje me armë është shënuar mbrëmjen e djeshme mes fisit Çapja në Elbasan dhe efektivëve të policisë. Ngjarja mësohet

Lexo me Shume

Mënyra e re se si polica kap shpërndarësit e drogës do t’ju habisë të gjithëve

  Mënyra e re se si polica kap shpërndarësit e drogës do t’ju habisë të gjithëve

  Nëse keni menduar ndonjëherë të shisni diçka të paligjshme, si p.sh. drogë, në rrjetin social Instagram, policët do të

Lexo me Shume